Omikron spowoduje mniejsze zużycie paliwa? Wiele na to wskazuje!

Omikron spowoduje mniejsze zużycie paliwa? Wiele na to wskazuje!

stacja paliw mechanik zarażenie choroba zakaźna koronawirus więzienie

Podaj dalej

Z najnowszych informacji, które publikują linie lotnicze na całym świecie wynika, iż z powodu wariantu Omikron zapotrzebowanie na paliwo lotnicze w ostatnim czasie znacznie malało. To kolejny przykład tego, jak wielki pandemia ma wpływ nie tylko na nasze codzienne życie, ale i też na kwestie paliwa i transportu.

Firmy lotnicze mają spore problemy z powodu narastającej pandemii. Co dalej z lotami?

Lotnisko
FOT. pixabay.com

Z informacji przedstawionych przez Enkorr firmy lotnicze na całym świecie z powodu pandemii musiały odwołać prawie 6 tysięcy lotów, które miały pierwotnie odbyć się w dniach od 24 do 26 grudnia. Wszystko z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19 na całym świecie, a oczywiście rozwijający się wirus odbił się także na zużyciu paliwa i kosztach związanych z całym transportem. Niestety, sytuacja nie wygląda za różowo.

Z analizy przepływów produktów naftowych przeprowadzonych przez GlobalData wynika, iż popyt na naftę, któa jest wykorzystywana jako paliwo lotnicze oscyluje na poziomie około dwóch trzech poziomu sprzed pandemii. To też obrazuje aktualną sytuację i pokazuje, w jak trudnym położeniu aktualnie znajdują się firmy lotnicze.

Miejmy nadzieję, że ta sytuacja szybko się skończy… Ile można tak żyć?!

No nic, nie pozostaje nic innego, jak liczyć, iż aktualna sytuacja pandemiczna wkrótce szybko się poprawi. Aktualne ceny doprowadzają bowiem wielu Polaków do rozpaczy i tak dłużej być po prostu nie może. A jak sami widzimy, nie tylko nas dotyka ten problem, ale i całe społeczeństwo. Może tarcza antyinflacyjna w jakiś sposób nas odciąży. Ale póki co to są tylko i wyłącznie zwykłe przypuszczenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News