Od września nowe przepisy dla młodych kierowców. Zmiany będą bardzo duże, musicie być czujni

Już niebawem w życie wejdą kolejne przepisy dla młodych kierowców. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Niedawno zresztą i tak uchwalono kilka nowych zapisów. O czym dokładnie mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

zmiana przepisów przepisy ostrożność szczególna ostrożność
Podaj dalej

Od września nowe przepisy dla młodych kierowców. Musicie być na to gotowi

prawo jazdy zmiana przepisów dla kierowców
Freepik

„Mamy w Polsce uchwalone przepisy, które miały ich wziąć pod kontrolę. Nie działają od wielu lat. Powód? System, który mógłby pomóc w ich pilnowaniu, utknął na etapie umowy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych o rozbudowie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Najwcześniej pojawi się za dwa lata. Są też przepisy, które można wprowadzić bez tej umowy, ale Ministerstwo Infrastruktury się nie kwapi” – informuje „Rzeczpospolita” w swoim artykule, wskazując, że dużo tragicznych wypadków drogowych jest autorstwa najmłodszych stażem kierowców.

Niebawem w życie mają wejść jednak przepisy ustawy o kierujących pojazdami dot. regulacji związanych z okresem próbnym, dla osób, które pierwszy raz uzyskają prawo jazdy kategorii B. Przepisy mogą wejść w życie już od września lub października, w zależności od rozwiązań technicznych umożliwiających przekazywanie niezbędnych danych z Centralnej Ewidencji Kierowców.

Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez ministra cyfryzacji. Kiedy można się ich spodziewać?

mandat przepisy policja zatrzymanie postój
fot. freepik.com

Za wdrożenie rozwiązań wyżej wspomnianych odpowiada minister cyfryzacji. Czekamy póki co na informacje o ukończeniu prac nad projektem. „Chcemy usprawnić Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców” – powiedział minister Cieszyński. Kiedy zatem powstanie nowy system dla kierowców? Tego dowiemy się już niebawem – o wszystkim będziemy was na bieżąco informować.

Przeczytaj również