Od poniedziałku w życie wejdą nowe mandaty! Musicie bardzo uważać, kary będą ogromne!

Od poniedziałku w życie wejdą nowe mandaty! Musicie bardzo uważać, kary będą ogromne!

kierowcy zapłacą mandat

Podaj dalej

Już od poniedziałku 30 sierpnia bieżącego roku wszyscy strażnicy miejscy oraz gminni otrzymają nowe uprawnienia, które umożliwią im nakładanie mandatów. Kto będzie mógł otrzymać „nowy mandat”? Przede wszystkim rowerzyści, a także osoby poruszające się transportem osobistym oraz elektrycznymi hulajnogami. Zmiany będą spore i z pewnością trzeba się z nimi zapoznać, aby potem nie być zdziwionym, gdy otrzyma się mandat.

Od poniedziałku wejdą w życie nowe mandaty. Będziecie musieli bardzo uważać!

policja mandat wykroczenie

Wszystko przez rozporządzenie, które zostało uchwalone 30 lipca bieżącego roku. Dzięki niemu strażnicy miejscy otrzymają dodatkowe uprawnienia w kwestii nakładania mandatów za popełnienie określonych wykroczeń. Rowerzyści, a także użytkownicy elektrycznych hulajnóg, którzy nie będą poruszali się po chodniku lub drodze dla pieszych z prędkością podobną do prędkości w jakiej poruszają się piesi będą mogli zostać ukarani mandatami. Mandaty będzie mógł wystawić każdy strażnik miejski i gminny.

Będą to spore zmiany, ponieważ do tej pory, jak doskonale pamiętacie, funkcjonariusze mieli prawo jedynie zatrzymywać użytkowników wyżej wspomnianych pojazdów oraz ich legitymować. Teraz będą mogli wypisywać mandaty, więc na pewno trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, aby nie narazić się i nie otrzymać mandatu. Zmiany te nie uderzają więc bezpośrednio w kierowców, jednak na pewno każdy z nas czasami lubi wsiąść na rower albo na hulajnogę, więc warto o tym wiedzieć, aby potem nie być szczególnie zdziwionym.

Nowe mandaty mogą sprawić spory problem wielu Polakom. O czym musicie szczególnie pamiętać?

przewinienie wykroczenie mandat

Trzeba przyznać, że strażnicy miejscy tym samym otrzymają spore uprawnienia. Jak się zaapatrujecie na to? Uważacie, że jest to potrzebne, aby w miastach i wśród pieszych panował większy porządek czy uważacie też, że te zmiany są totalnie bezsensowne? Chętnie zapoznamy się z waszym zdaniem – dajcie znać co o tym sądzicie za pośrednictwem komentarzy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News