Od dzisiaj zupełnie nowe paliwo na stacjach benzynowych! Ogromne zmiany dla diesla, benzyny i LPG!

Od dzisiaj zupełnie nowe paliwo na stacjach benzynowych! Ogromne zmiany dla diesla, benzyny i LPG!

nowe paliwo e10 getty images

Podaj dalej

Informowaliśmy o tym państwa jeszcze w poprzednim miesiącu, ale teraz zmiany stały się faktem. Od dzisiaj na stacjach benzynowych dostępne jest zupełnie nowe paliwo. Ogromne zmiany czekają zatem kierowców samochodów typu diesel i benzyna. Od 1 października w dystrybutorach dostępne jest bowiem nowe paliwo. Czym się różni od poprzedniego? Już przypominamy i służymy pomocą!

Od 1 października zupełnie nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmieni się praktycznie wszystko!

Kierowcy odkryli sposób na tanie paliwo
fot. blackday – stock.adobe.com

Od 1 października na stacjach benzynowych pojawia się paliwo przejściowe. Od dnia dzisiejszego zatem każdy olej napędowy będzie posiadał odpowiednie dodatki. Po co? Po to, aby zapobiegać wytrącaniu się parafiny. Warto zatem zabezpieczyć swoje samochody przed mroźnymi dniami. Warto bowiem pamiętać, że jeśli podczas chłodnych dni będziemy używać paliwa letniego, mogą spotkać nas bardzo poważne konsekwencje.

W takich przypadkach kryształy parafiny potrafią uszkodzić filtr paliwa, a w niektórych, skrajnych przypadkach, nawet cały układ wtryskowy. A uwierzcie nam, że naprawa tego przedsięwzięcia to nie są groszowe sprawy. Może nas to kosztować nawet kilkaset złotych. Stacje paliw nadchodzą jednak nam z pomocą i już od dzisiaj oferują odpowiednie paliwo. Kolejnych zmian można spodziewać się w połowie listopada.

Paliwo zimowe też już nadchodzi. Warto wyposażyć się w nowe paliwo, uwierzcie nam na słowo

nowe paliwo na stacjach
Fot. pixabay.com

W połowie listopada w dystrybutorach pojawi się wówczas paliwo zimowe, które będzie miało jeszcze lepsze właściwości, jeśli chodzi o sprawowanie się samochodu w chłodne wieczory. Pamiętajcie, by w najbliższych dniach zatankować do swoich baków przynajmniej 50 procent paliwa o wzmocnionej mrozoodporności. To uchroni was przed problemami i zaoszczędzicie w przyszłości dużo pieniędzy na naprawę waszego pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News