Od dzisiaj zupełnie nowe mandaty na terenie całego kraju! Mogą czekać was horrendalne kary!

Niemcy już od dzisiaj wprowadzili w życie nowy taryfikator mandatów. Podwyższenie kar będzie stanowcze, więc kierowcy, którzy poruszają się po tamtejszych drogach będą musieli mieć się na baczności. Przypomnijmy, że od początku nowego roku taka sama sytuacja czeka kierowców z Polski.

mandat policja pultusk
Podaj dalej

Niemcy od 9 listopada wprowadzili nowy taryfikator mandatów. Kary są bardzo surowe dla kierowców!

Mandaty w Niemczech
Fot. pixabay.com

Wyższe kary dla kierowców, którzy nie będą przestrzegali prawa w Niemczech zaczną obowiązywać od 9 listopada. Informowaliśmy już was wcześniej jak to mniej więcej będzie wyglądało w Niemczech, a teraz te przepisy wchodzą w życie i zaczynają obowiązywać na terenie całego kraju. Kary w wielu przypadkach zostały wręcz podwojone, więc kierowcy będą musieli mieć się na baczności na drogach.

W przypadku przekroczenia prędkości do 10 km/h w obszarze zabudowanym czeka na kierowców kara w wysokości do 30 euro (wcześniej było to 15 euro). Poza obszarem zabudowanym kara będzie wynosiła 20 euro. W przypadku przekroczenia prędkości do 15 km/h mandat wyniesie 50 euro (wcześniej 25), a w obszarze zabudowanym 40 euro. Wraz z kolejnymi przekroczeniami kary rzecz jasna idą dalej do góry. Przekroczenie prędkości o 20 km/h to już kara w wysokości 70 euro w obszarze zabudowanym i 60 euro poza obszarem zabudowanym. W przypadku np. przekroczenia prędkości już o 31-40 km/h mandat wyniesie aż 260 euro i 200 euro. Jak sami zatem widzicie, kary wyglądają na bardzo drakońskie.

Kara za przekroczenie prędkości powyżej 70 km/h to strata prawa jazdy na prawie trzy miesiące!

mandaty oc policja
foto: Policja

Kara za przekroczenie prędkości powyżej 70 km/h to już mandat w wysokości 800 lub 700 euro oraz zatrzymanie prawa jazdy nawet na trzy miesiące. Niemieccy kierowcy będą musieli zatem bardzo uważać na drogach – jeśli będą zbyt szybko jeździli spotkają ich ogromne kary. Przypomnijmy, że niedługo prawo zmieni się także w naszym kraju, więc i Polacy poczują we własnej kieszeni skutki zbyt szybkiej jazdy. Póki co jednak oswajamy się z tym, ponieważ nowe przepisy w Polsce wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku. Jedno jest pewne – mandaty będą o wiele bardziej surowe i lepiej jeździć zgodnie z przepisami, niż narażać się na takie kary.

Przeczytaj również