Od dziś można składać wnioski na dofinansowanie do zakupu auta! Możecie dostać nawet 27 tysięcy złotych!

Od dziś można składać wnioski na dofinansowanie do zakupu auta! Możecie dostać nawet 27 tysięcy złotych!

Diesel normy euro

Podaj dalej

Już dzisiaj tj. 12 lipca ruszył nowy program „Mój elektryk”, który zakłada przeznaczenie nawet 27 tysięcy złotych dotacji dla kierowców na zakup samochodu. Co musicie wiedzieć, chcąc korzystać z tego programu i na jakie profity możecie liczyć? Przekonajcie się sami!

Dofinansowanie do zakupu samochodu – zamierzacie skorzystać z tej możliwości?

dopłaty dopłata do zakupu samochód elektryczny
fot. freepik.com

Dzisiaj został uruchomiony pierwszy nabór wniosków w ramach programu. Jak na razie o dofinansowanie mogą starać się tylko i wyłącznie klienci indywidualni, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Później ma się to jednak zmienić. Kiedy? Najprawdopodobniej za kilka tygodni, przynajmniej tak deklarują przedstawiciele Funduszu. Wówczas z programu będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, samorządy oraz inne podmioty. W trzecim etapie będą mogły dołączyć się też banki.

– W odróżnieniu od programów pilotażowych z ubiegłego roku, „Mój elektryk” ma być programem dla wszystkich. To dobra informacja, ale kluczowe jest tempo uruchamiania poszczególnych rodzajów instrumentów wsparcia. Uwzględnienie w gronie beneficjentów przedsiębiorców jest kluczowe dla rozwoju rynku i powinno być wdrożone jak najszybciej. 85% pojazdów elektrycznych w Polsce nabywają firmy, tymczasem na chwilę obecną, nie mogą oni uzyskać dopłaty, na którą czekają od lat – mówi dyrektor zarządzający PSPA – Maciej Mazur, cytowany przez Moto Fakty.

Spore korzyści dla posiadaczy Karty Duża Rodzina. Zobaczcie, na co możecie liczyć w ramach programu

dofinansowanie do samochodu

Program „Mój Elektryk” zakłada dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego. Maksymalna kwota dla osób fizycznych wynosi 18,75 tysięcy złotych. Z większego dofinansowania mogą skorzystać posiadacze Karty Dużej Rodziny, którym „należy się” dofinansowanie w kwocie 27 tysięcy złotych. Maksymalna cena pojazdu, który może zostać objęty wsparciem programu to 225 tysięcy złotych, a w przypadku osób posiadających dużą rodzinę, limit ten jest całkowicie zniesiony. Całkiem nieźle to wygląda – zamierzacie skorzystać z programu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News