Od 3 sierpnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce! Nowe ceny benzyny, diesla i LPG! [RAPORT]

Od 3 sierpnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce! Nowe ceny benzyny, diesla i LPG! [RAPORT]

Od 3 sierpnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce! Nowe ceny benzyny, diesla i LPG! [RAPORT]

Podaj dalej

Zastanawiacie się zapewne, jak wyglądają aktualne notowania, jeśli chodzi o ceny węgla i paliw. Jeśli tak, to przychodzimy wam z pomocą – niestety, nie mamy mimo tego dla was dobrych informacji. Ceny paliw po raz kolejny poszły do góry, a to wiąże się z kolejnymi nieprzyjemnościami dla kierowców.

Od 3 sierpnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce?! Szykują się kolejne podwyżki cen paliw

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo promocja tanio
fot. freepik

Według aktualnych notowań przedstawionych przez serwis gazeta.pl we wtorek 2 sierpnia 2022 roku za tonę węgla w portach ARA trzeba zapłacić 320,80 dolara za tonę. W przeliczeniu na polskie złotówki mówimy tutaj o kwocie 1474,40 zł za 1000 kg węgla. Węgiel można co prawda nieco taniej kupić w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej, jednak sklep jest mocno oblężony przez klientów i dostanie tam tego surowca graniczy z cudem.

Jeśli chodzi o aktualne ceny paliw, jakie są na polskich stacjach benzynowych, to z danych przedstawionych przez autocentrum.pl jednoznacznie wynika, że średnia cena za litr Pb95 w Polsce wynosi obecnie 7,13 zł. Za litr Pb98 musimy zapłacić aktualnie 7,59 zł, natomiast litr oleju napędowego stoi aktualnie na poziomie 7,46 zł. Jeśli chodzi o LPG to tutaj nie doszło do wielkich zmian – litr autogazu wyceniany jest aktualnie na 3,27 zł.

Ceny paliw znowu pójdą do góry? Niestety, wiele na to wskazuje…

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Jak sami zatem widzicie ceny paliw nieustannie idą do góry. Kierowcy w najbliższym czasie muszą nawet przygotować się na kolejne podwyżki, które zdaniem ekspertów wkrótce nadejdą. To nie są niestety dla was dobre wieści, ale pora się z nimi oswoić…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News