PILNE! Od 2022 roku koniec sprzedaży samochodów spalinowych?! Cóż za nagły zwrot akcji!

PILNE! Od 2022 roku koniec sprzedaży samochodów spalinowych?! Cóż za nagły zwrot akcji!

spaliny smog diesel

Podaj dalej

Sensacyjne informacje doszły do nas z norweskich mediów. Wiele wskazuje na to, że od 2022 roku w Norwegii nie będą sprzedawane już samochody spalinowe. Niby wszyscy byliśmy na to przygotowani, bo docierały do nas takie informacje, że w nadchodzących latach spaliny odejdą do lamusa, ale tak szybkich decyzji się nie spodziewaliśmy. Zobaczcie o co w tym wszystkim chodzi.

Samochody spalinowe odchodzą do lamusa szybciej niż się spodziewaliśmy. Od 2022 roku nastąpi definitywny koniec?!\diesel spaliny smog

W Norwegii w ostatnim czasie większość kierowców postanowiła się totalnie przerzucić na samochody elektryczne oraz hybrydy plug-in. Samochody spalinowe cieszą się aktualnie praktycznie zerową popularnością. Przy tym tempie zainteresowania samochodami spalinowymi ich sprzedaż będzie cały czas malała. W przyszłym roku jak i w 2023 roku liczby te będą wyglądały jeszcze gorzej niż teraz. A to oznacza po prostu koniec samochodów spalinowych. Niestety, taka jest rzeczywistość.

Finalnie i definitywnie silniki spalinowe znikną z Norwegii w 2025 roku, kiedy to staną się zabronione. Widać jednak, że kierowcy z tego kraju już teraz przygotowują się do nieuchronnego końca aktualnej rzeczywistości. Może to i lepiej – przynajmniej późniejsze, globalne wprowadzenie samochodów elektrycznych nie spowoduje u nich jakiegoś szoku, tylko będą do tego przyzwyczajeni. Wydaje się, że to rozsądne podejście.

Norwegowie już się przyzwyczaili do elektryków. Teraz pora na nas, ale my jeszcze chyba nie jesteśmy na to gotowi

spaliny smog diesel

Norwegowie najchętniej wyposażają się w takie pojazdy jak Tesla Model 3, Toyota RAV4 Prime, Volkswagen ID.4, Volvo XC40 oraz Ford Mustan Mach-E. Te pojazdy cieszą się największą popularnością wśród obywateli tego kraju. Ciekawe kiedy podobny trend zaobserwujemy w naszym kraju. Pewnie nieprędko, patrząc na to, jak Polacy podchodzą aktualnie do tematów elektryków, które jak na razie nie są w naszym kraju szczególnie popularne.

A wy co o tym sądzicie? Mamy wśród naszych czytelników fanów elektryków oraz hybryd plug-in? Jeśli tak, to może przekonacie innych użytkowników swoimi racjami na temat tego rodzaju samochodów? Warto się przyzwyczajać, bo za kilka lat nie będzie wyboru.

źródło: motor.no + autoblog.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News