Od 20 września nowy zakaz dla kierowców! Lepiej o tym pamiętaj, by mandaty będą bardzo wysokie

Od 20 września nowy zakaz dla kierowców! Lepiej o tym pamiętaj, by mandaty będą bardzo wysokie

kierowcy przepisy

Podaj dalej

Nowe przepisy co jakiś czas rewolucjonizują życie kierowców. Tak też jest i tym razem, bowiem w życie wchodzi nowy zakaz, którego kierowcy będą musieli przestrzegać, jeśli nie chcą płacić wysokich kar. O co dokładnie chodzi i na co trzeba zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 20 września nowy zakaz dla kierowców. Musicie o tym pamiętać, jeśli nie chcecie zapłacić ogromnej kary

kierowcy opłata przepisy
fot. freepik

Od teraz wprowadzony został nowy zakaz dla kierowców. Zakazany jest zakup, przywóz do Unii Europejskiej samochodów i pozostałych pojazdów silnikowych przeznaczonych do przewozu 10 osób, jeśli pochodzą one z Rosji lub są wywożone z tego kraju. To ważne obostrzenie, co do którego trzeba się kategorycznie stosować. O tym, że dane auto pochodzi z Rosji świadczy fakt zarejestrowania poszczególnego pojazdu właśnie w tym kraju. Zakaz wynika z nowego rozporządzenia Unii Europejskiej.

„Pojazdy zarejestrowane w Rosji, wyposażone w rosyjskie tablice rejestracyjne, które od niedzieli pojawią się na polskich przejściach granicznych, będą cofane z powrotem do państwa spoza UE, z którego przyjechały, niezależnie czy będzie to Rosja czy też inny kraj. Działania takie będą prowadzone nawet jeśli kierowca auta nie jest obywatelem Federacji Rosyjskiej” – poinformowała Straż Graniczna.

Nowy zakaz dla kierowców już obowiązuje. Lepiej o nim pamiętajcie

samochody używane samochód używany cena koszty ceny
Freepik

„Rosyjskie samochody ciężarowe już wcześniej były objęte tym zakazem. Teraz domykamy tę sprawę. Żaden rosyjski samochód do Polski nie wjedzie” – podkreślił szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, cytowany przez serwis MotoFakty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News