Od 20 kwietnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Nowe stawki za benzynę, diesel i LPG to szaleństwo!

Od 20 kwietnia rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Nowe stawki za benzynę, diesel i LPG to szaleństwo!

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw w ostatnim czasie mocno idą do góry. Ostatnia decyzja OPEC+ o zwiększeniu ograniczeń produkcyjnych sprawiła, że sytuacja Polaków tankujących na stacjach benzynowych robi się coraz trudniejsza. Jak dokładnie zwrot akcji podziała na kieszenie kierowców? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 20 kwietnia nowe ceny paliw na stacjach w całej Polsce! Będzie tylko drożej…

Paliwo będzie wydawane inaczej
fot. freepik.com – asphotostudio

– Zwyżka cen ropy jaką widzieliśmy na światowych giełdach pod koniec marca spowodowała, że krótko cieszyli się obniżkami kierowcy tankujący benzynę – zauważyła Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl, cytowana przez auto.dziennik.pl.

Benzyna Pb95 podrożała w ciągu minionego tygodnia o aż 13 groszy na litrze, teraz do poziomu 6,75 zł za litr. Dodatkowo diesel i LPG potaniały o 1 grosz i o 5 groszy, odpowiednio podając aktualne dane. – Po raz pierwszy od czerwca 2022 roku mamy do czynienia z sytuacją, w której benzyna jest droższa od diesla. Obecnie ta różnica w cenach ogólnopolskich wynosi 1 grosz – zauważyła Robak w dalszej fazie swojej wypowiedzi.

Cena benzyny ma jeszcze wzrosnąć w bieżącym tygodniu o kolejne 6 groszy na litrze. Cena diesla z kolei będzie wynosiła około 6,72 zł za litr. LPG z kolei ma kosztować około 3,05 zł za litr, utrzymując aktualne stawki.

Kierowcy muszą przygotować się na chude czasy. Kto skorzysta na tym zamieszaniu cenowym?

Promocja na paliwo co tydzień
fot. freepik.com – irenemiller

– Na ostatnich zmianach korzystają głównie posiadacze diesli i aut z instalacjami gazowymi. Oba paliwa tanieją od lutego odpowiednio: olej napędowy o 94 gr/l, a autogaz o 13 gr/l. Spodziewamy się, że w kolejnych tygodniach różnica ta będzie się pogłębiała na korzyść diesla. Po świętach ceny paliw w detalu, w wyniku zmian na rynku hurtowym, mogą rosnąć. Tym razem podwyżki możemy odnotować dla benzyny i oleju napędowego – dodają eksperci.

Jak sami zatem widzicie, ceny paliw będą szły tylko do góry. W okolicach 20 kwietnia można spodziewać się dużych podwyżek i to zarówno benzyny, jak i diesla. Niestety, czekają nas kolejne chude czasy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News