Od 2 czerwca ZUS zwróci pieniądze podatnikom. Polacy już zacierają ręce, wpłynie extra kasa

Od 2 czerwca ZUS zwróci pieniądze podatnikom. Polacy już zacierają ręce, wpłynie extra kasa

zus dodatek 1 stycznia 2024

Podaj dalej

ZUS w najbliższym czasie zwróci kolejne pieniądze podatnikom. Na konta Polaków tym samym trafi ponad 665 milionów złotych. Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze? Do kiedy można złożyć wniosek i kiedy można spodziewać się przelewów środków? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule.

Od 2 czerwca ZUS będzie wypłacał pieniądze podatnikom. Polacy już zacierają ręce na dodatkowe pieniądze

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

W najbliższym czasie ZUS zamierza zwrócić ponad 665 mln zł osobom, które w ramach składki zdrowotnej zapłacili więcej, niż powinni. Do tej pory ponad 360 tys. przedsiębiorców złożyło wniosek o pieniądze. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie takiego dokumentu przez PUE ZUS tylko do 1 czerwca.

„Do 22 maja płatnicy musieli złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. W związku z tym niektórzy przedsiębiorcy mogą posiadać nadpłatę składki zdrowotnej” – powiedział w rozmowie z PAP jeden z pracowników ZUS-u.

Co jeśli zapomnicie złożyć wniosek? Pieniądze wtedy przepadną?

dodatek pieniądze
Pixabay

Warto jednak pamiętać, że wszyscy płatnicy, którzy są zadłużeni, nie dostaną od razu zwrotu nadpłaty, a pieniądze zostaną przez urząd wykorzystane na spłatę zadłużenia. Pozostałe osoby jednak mogą liczyć na przelewy na konta po złożeniu wniosku. Jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot środków, środki będą zapisane później na jego koncie w ZUS. Dlatego też nie musicie się martwić specjalnie, jeśli przegapicie termin złożenia wniosku o zwrot tych pieniędzy. Nic wam nie ucieknie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News