Od 18 września dodatkowe pieniądze na zimę dla Polaków. To świadczenie podbije wasze serca

Od 18 września dodatkowe pieniądze na zimę dla Polaków. To świadczenie podbije wasze serca

bon turystyczny dodatek pieniądze

Podaj dalej

Od 18 września Polacy będą mogli oczekiwać na dodatkowe pieniądze od rządu. Wszystko z myślą o nadchodzącym sezonie grzewczym. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze i jak będzie wyglądało dokładnie wsparcie finansowe? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 18 września dodatkowe pieniądze dla Polaków. To nowe świadczenie podbije wasze serca

zasilek pieniadze ustawa
fot. freepik

18 września ruszy przyjmowanie wniosków o dodatek zimowy dla obywateli naszego kraju. Będą mogli skorzystać z niego określone osoby, które spełnią pewne, odgórne warunki, co do przyznawania tych pieniędzy. Niedawno poznaliśmy dokładne wytyczne, przedstawione przez Departament Pracy i Emerytur. Jesteście ciekawi, kto będzie mógł skorzystać z dodatkowych pieniędzy? Już tłumaczymy.

Dodatkowe pieniądze już od 18 września trafią w ręce osób związanych z Wielką Brytanią, które będą przebywały na terenie tego kraju między 18 a 24 września 2023 roku. Mowa o tak zwanym tygodniu kwalifikacyjnym. Kwalifikować do świadczenia będą się też osoby, które przebywają za granicą, a wyjechały przed 1 stycznia 2021 roku. Kraje, które upoważniają do pozyskania dodatku zimowego to:

Austria;
Belgia;
Bułgaria;
Chorwacja;
Republika Czeska;
Dania;
Estonia;
Finlandia;
Niemcy;
Węgry;
Islandia;
Irlandia;
Włochy;
Łotwa;
Liechtenstein;
Litwa;
Luksemburg;
Holandia;
Norwegia;
Polska;
Rumunia;
Słowacja;
Słowenia;
Szwecja;
Szwajcaria.

Dodatek będzie wyłącznie dla emerytów, czyli osób, które urodziły się przed 25 września 1957 roku. Istnieje lista wyjątków osób, które nie dostaną finansowania. Serwis „Wprost” informuje, że na dodatkowe pieniądze nie mogą liczyć osoby, które:

  • przebywające w szpitalu i korzystające z bezpłatnego leczenia od ponad roku
  • ;potrzebujące zezwolenia na wjazd do Wielkiej Brytanii;
  • przebywające w więzieniu przez tydzień od 18 do 24 września 2023;
  • otrzymujące dodatek emerytalny, zasiłek dla osób o niskich dochodach, zasiłek dla osób poszukujących pracy lub zasiłek na rzecz zatrudnienia i wsparcia;
  • przebywające w domu opieki w terminie od 26 czerwca do 24 września 2023 roku.

Jak zgłosić się po nowe świadczenie i otrzymać dodatkowe pieniądze na zimę?

dodatek na dziecko 500 800 + plus
fot. freepik.com – welcomia

Większość osób automatycznie otrzyma dofinansowanie, o ile oczywiście spełnia wszelkie warunki. Wnioski muszą złożyć osoby, które nie otrzymują emerytury i nie zgłaszały się wcześniej o dodatek zimowy. Zgłoszenia od 18 września będą przyjmowane przez specjalne formularze przekazywane do Zimowego Centrum Płatności za Paliwo drogą pocztową. Od 4 października z kolei będzie można skorzystać ze specjalnej infolinii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News