Od 17 września zmiana dotycząca punktów karnych! Po jakim czasie będą się kasować?

Od 17 września zmiana dotycząca punktów karnych! Po jakim czasie będą się kasować?

punkty karne policja

Podaj dalej

Od 17 września następuje kolejna ważna zmiana dla polskich kierowców. Od tego czasu liczba punktów karnych będzie kasowała się inaczej, niż dotychczas. Zmiany będą poważne, dlatego też kierowcy muszą się jak najszybciej doedukować w tym temacie, by później nie było zaskoczenia podczas kontroli ze strony funkcjonariuszy policji.

Od 17 września duże zmiany, jeśli chodzi o punkty karne! Kiedy będą się kasowały?

ubezpieczeni oc punkty karne

Od 17 września punkty karne zgromadzone przez kierowcó będą kasowały się automatycznie co dwa lata. Przypomnijmy, że jak dotąd kasowały się co rok, więc zmiana jest dosyć poważna. Warto również zaznaczyć, że wraz z wprowadzeniem nowych przepisów kurs reedukacyjny będzie trwał przez 28 godzin przez cztery dni i będzie kosztował 500 złotych. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego sugerują nawet, że kwota ta może zostać podwyższona do 900 złotych, co byłoby jeszcze większą tragediądla kierowców.

Obecnie limit punktów karnych wynosi 24 punkty i wraz z nowymi przepisami wartość ta nie ulegnie zmianie. Pamiętajcie jednak, że jeśli przekroczycie limit, zostanie wam odebrane prawo jazdy, a wy będziecie musieli przejść badania psychologiczne oraz wziąć udział w egzaminie sprawdzającym, aby odzyskać swoje uprawnienia. Ważne też, by zaznaczyć, iż kierowcy, którzy mają prawo jazdy krócej niż rok, mają limit 20 punktów karnych. Miejcie to na uwadze.

Kierowcy będą musieli uważać. Przepisy znowu się zaostrzają

Warty także nadmienienia jest fakt, że punkty karne będą usuwane po 2 latach od uprawomocnienia się rozstrzygnięcia lub po 2 latach od dnia zapłaty mandatu karnego. Kierowcy muszą szykować się zatem na kolejne zaostrzenie przepisów, choć wydaje się, że akurat ten konkretny przepis jest bardzo logiczny i na pewno się przyda, by wyplewić bestialskie zachowania na naszych drogach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News