Od 17 kwietnia możesz dostać 300 tys. zł od ZUS-u. Masz firmę? Złóż ten wniosek i ciesz się pieniędzmi

Od 17 kwietnia możesz dostać 300 tys. zł od ZUS-u. Masz firmę? Złóż ten wniosek i ciesz się pieniędzmi

mandat przepisy policja zatrzymanie postój

Podaj dalej

ZUS co jakiś czas wprowadza w życie nowe projekty, które mają ułatwić życie Polakom w tych trudnych czasach, w jakich przyszło im żyć. Jednym z takich projektów jest konkurs dla płatników składek w celu poprawienia bezpieczeństwa w miejscach pracy. W grze są duże pieniądze, bo mowa tutaj o kwocie 300 tysięcy złotych. Pobór wniosków już się rozpoczął 17 kwietnia i potrwa do 18 maja. Jak aplikować o pieniądze i jakie warunki należy spełnić? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

ZUS wprowadza specjalny dodatek dla Polaków. Jak dostać dodatkowe pieniądze?

doplaty juz nie na węgiel
fot. freepik

ZUS w ostatnim czasie ogłosił specjalny konkurs na projekty dotyczące utrzymania zdolności pracy przez cały okres aktywność zawodowej w 2024 roku. Przedsiębiorcy tym samym mogą dzięki temu złożyć specjalne wnioski, które mają zmierzać do redukcji niekorzystnego oddziaływania szkodliwych czynników w pracy oraz ogólnej poprawy bezpieczeństwa. ZUS ma w swoim budżecie aż 100 milionów złotych na realizację całego projektu. Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które płacą składki i nie zalegają z płatnościami podatków. Dodatkowo względem płatników biorących udział w projekcie nie może być wdrożony zarząd komisaryczny i stan upadłości firmy. Przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 300 tysięcy złotych, a o środki, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństw pracy można ubiegać się raz na trzy lata.

Wnioski można składać już od 17 kwietnia

wysokie rachunki oszustwo
Freepik

Wnioski można składać od trzech dni – od 17 kwietnia aż do 18 maja bieżącego roku. Wyniki konkursu mają z kolei zostać ogłoszone 31 grudnia 2023 roku. Dofinansowania mają zostać z kolei wypłacone na początku przyszłego roku. Jest o co walczyć, bo kwoty naprawdę zachęcają. Kto z was zamierza się ubiegać o dodatek? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News