Od 16 września dodatkowe pieniądze dla Polaków. Nawet 2000 zł na nieprzewidziane wydatki

Do 15 września Polacy mogą składać wnioski o dodatkowe pieniądze na nieprzewidziane wydatki. Wsparcie będzie przyznawane po tym terminie. Macie zatem jeszcze trochę czasu, aby ubiegać się o środki, które na pewno wam się przydadzą w tych trudnych czasach.

dodatek za prad
Podaj dalej

Od 16 września dodatkowe pieniądze dla Polaków. Dostaniecie nawet 2000 zł na swoje wydatki

opłata pieniądze podwyżka
fot. freepik

Środki będą przyznawane osobom uczącym się w szkołach publicznych i niepublicznych, nie dłużej niż do 24. roku życia. Stypendium może dostać uczeń, który jest w trudnej sytuacji materialnej, gdzie dochód w jego rodzinie nie przekracza kwoty 600 złotych na osobę. Jak obliczyć dochód? To bardzo proste – trzeba zsumować wszystkie dochody rodziny za miesiąc poprzedzający złożenia wniosku i gotowe. Pomoc będzie udzielana na 10 miesięcy.

Pieniądze będą wypłacane dwa razy w roku – w grudniu za 4 miesiące oraz w czerwcu za kolejnych 6 miesięcy na podstawie wydanej decyzji. Pomoc jest udzielana na pokrycie wszelkich kosztów, jakie uczeń ponosi w zajęciach pozalekcyjnych oraz zakup wyposażenia niezbędnego do celów edukacyjnych. Wlicza się w to także koszt przejazdu do szkoły i inne wydatki, ściśle powiązane z edukacją dziecka.

Zasiłek na pewno przyda się rodzinom w trudnej sytuacji finansowej

pieniądze koszt koszty
freepik

Zasiłek przysługuje uczniom w sytuacji losowej – takiej jak chociażby choroba, śmierć rodzica, zalanie czy pożar. Wnioski o zasiłek ze wszystkimi dokumentami należy złożyć nie później niż 2 miesiące w odpowiedniej placówce. Kto z was zamierza ubiegać się o takie wsparcie finansowe? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również