Od 11 października ogromne podwyżki cen LPG! Zbliżamy się do kwoty 4 zł za litr! [PROGNOZA]

Od 11 października ogromne podwyżki cen LPG! Zbliżamy się do kwoty 4 zł za litr! [PROGNOZA]

Od 1 stycznia 2022 r. duże zmiany dla tankujących LPG

Podaj dalej

Serwis e-petrol.pl standardowo jak co tydzień zaprezentował prognozy cen paliw na nadchodzący tydzień, który rozpocznie się już 11 października. Niestety, po raz kolejny nie mamy zbyt dobrych wiadomości dla kierowców. Ceny paliwa, zarówno diesla, benzyny jak i LPG ponownie pójdą do góry, przez co musicie przygotować się na kolejne podwyżki.

Od 11 października ogromne podwyżki ceny LPG! Zbliżamy się pomału do kwoty 4 złotych za litr gazu…

gaz autogaz lpg nowe przepisy homologacja
fot. pixabay

Według informacji przedstawionych przez ekspertów średnia cena LPG w naszym kraju będzie wynosić około 3,15 zł za litr. Coraz bardziej zatem przekraczamy granicę 3 złotych i pozostaje tylko czekać, kiedy stawki tak wzrosną, że za litr gazu będziemy musieli płacić nawet 4 złote. Oczywiście, to skrajnie czarny scenariusz, ale patrząc na to co się dzieje na rynku, niczego nie można wykluczyć.

Standardowo wzrosną także ceny benzyny. Litr benzyny Pb98 będzie kosztował teraz średnio w całym kraju około 6,15 zł za litr. Jeśli chodzi o benzynę Pb95 to ta już dobije do granicy 6 zł za litr. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o diesel, ponieważ litr tego paliwa kosztować będzie około 5,93 zł za litr. Jak sami zatem widzicie, wraz z kolejnym tygodniem, przyjdą kolejne, znaczące podwyżki.

My też czekamy na jakieś lepsze wieści. Ale póki co niestety nic nie zapowiada się na to, aby takie się pojawiły

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Zapewne zastanawiacie się, kiedy będziemy mogli wam przekazać jakieś bardziej optymistyczne wieści. Uwierzcie nam, my też na to czekamy. Nie sprawia nam radości informowanie was o tym, jak ceny cały czas idą do góry. Niestety, żyjemy jak na razie w takich czasach, że końca podwyżek niestety nie widać. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni…

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News