Od 1 września duże zmiany dla kierowców! Zmieni się praktycznie wszystko!

Od 1 września duże zmiany dla kierowców! Zmieni się praktycznie wszystko!

Od 1 września duże zmiany dla kierowców! Zmieni się praktycznie wszystko!

Podaj dalej

Od 1 września br. do 30 listopada 2022 roku polscy kierowcy muszą przygotować się na pewne zmiany. W tym czasie na granicy polsko-ukraińskiej będzie realizowany bowiem pilotażowy projekt zmiany w funkcjonowaniu przejść granicznych dla ruchu samochodowego, o czym poinformowało w ostatnim czasie Ministerstwo Finansów, za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Od 1 września duże zmiany dla polskich kierowców. Musicie o tym pamiętać!

zakaz jazdy samochodem nocą przepisy unia europejska
fot. pixabay

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w trakcie wspomnianego wyżej pilotażu, wszystkie pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane na drogowych przejściach granicznych: Zosin – Ustiług, Dołhobyczów – Uhrynów, Budomierz – Hruszew i Krościenko – Smolnica, o czym przypomina serwis Moto Fakty.

Z kolei odprawy pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita wynosi powyżej 7,5 tony będą możliwe na drogowych przejściach granicznych: Dorohusk – Jagodzin, Hrebenne – Rawa Ruska, Korczowa – Krakowiec i Medyka – Szeginie.

Zmieni się praktycznie wszystko. Bądźcie na to gotowi

Od 15 czerwca nagła zmiana przepisów dla kierowców
fot. freepik.com – photobeps

– W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych (IJHARS), kontrole prowadzone są na dotychczasowych zasadach w punktach kontroli granicznej (wyznaczonych zgodnie z rozporządzeniem 2017/625) – informuje Ministerstwo Finansów.

Cały pilotaż zmian, jeśli chodzi o funkcjonowanie wyżej wspomnianych przejść granicznych z Ukrainą dla ruchu samochodowego ma rozpocząć się 1 września i potrwa do 30 listopada bieżącego roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News