Od 1 stycznia wraca bon turystyczny 2024?! Polacy wreszcie poczują ulgę w portfelach

Bon turystyczny to temat, który w ostatnich tygodniach był bardzo często wałkowany w mediach. Nic dziwnego, program zrobił prawdziwą furorę w roku ubiegłym i ludziom brakuje teraz takiej formy wsparcia. My wiemy natomiast, kiedy tak naprawdę można spodziewać się realnie wprowadzenia bonu turystycznego. Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszamy do lektury naszego artykułu, gdzie poznacie wszelkie informacje na ten temat.

bon turystyczny tvp
Podaj dalej

Od 1 stycznia wróci nowy bon turystyczny 2024?! Jest taka szansa, mamy słowa ministra

bon turystyczny rząd dodatek pieniądze od kiedy ile
fot, freepik

Nowe informacje na temat bonu turystycznego zostały przekazane ostatnio w Polsat News przez wiceszefa ministerstwa sportu i turystyki, Andrzeja Gut-Mostowego, który rozwiał wiele wątpliwości Polaków w tym temacie. „Tego typu instrumenty, które byłyby pewnym elementem zachęcającym do wypoczynku w krajowej bazie turystycznej, jak najbardziej na przyszłość powinny być wprowadzone. One wymagałyby konsultacji pomiędzy sektorem przedsiębiorców, pracowników i rządem” – uważa Gut-Mostowy.

Nowy bon turystyczny miałby obowiązywać już nie tylko podczas wypoczynku wakacyjnego, ale też poza sezonem, co jest pozytywną informacją dla obywateli zainteresowanych tego typu świadczeniem. „Wydaje się, że takie rozwiązania mogłyby być przede wszystkim skumulowane na wykorzystaniu bazy turystycznej także poza głównym sezonem (…). Przynajmniej takie mamy sygnały z branży turystycznej. Widzimy, że w czasie sezonu turystycznego ta branża sobie jakoś radzi, jednak poza sezonem mógłby to być pewien program pobytów o charakterze polityki społecznej” – zaznaczył polityk.

Polacy uwielbiają bon turystyczny i z niecierpliwością czekają na jego powrót

bon turystyczny pieniądze dodatek wakacje wypoczynek
fot. freepik

Najważniejsze pytanie jednak jest takie, kiedy ten bon zostanie wprowadzony. Wiele wskazuje na to, że dopiero dwa lub trzy miesiące po wyborach. Można zatem spodziewać się go dopiero w nowym roku, może ewentualnie pod koniec bieżącego. „Myślę, że jeżeli będzie wola wszystkich to w ciągu dwóch, trzech miesięcy po wyborach taki projekt jesteśmy w stanie zrealizować” – zdradził wiceszef resortu.

Przeczytaj również