Od 1 października nowe ceny paliw w Polsce. Tak tanio nie było dawno. Benzyna i diesel prawie za bezcen!

Ceny na polskich stacjach benzynowych w ostatnim czasie mocno falowały. Co jakiś czas byliśmy świadkami różnego rodzaju podwyżek, a następnie obniżek stawek za benzynę, diesel i LPG. Wiele wskazuje na to, że teraz możemy nastawić się na obniżki cen. Ile zapłacimy za paliwo? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

stacje paliw stacja noc tankowanie nocą
Podaj dalej

Od 1 października nowe ceny paliw w Polsce. Kierowcy mogą liczyć na kolejne obniżki stawek za benzynę, diesel i LPG

stacje paliw stacja noc tankowanie nocą
fot. freepik.com – pixel-shot.com

Ceny benzyny, diesla i LPG ostatnio idą mocno w dół, ku uciesze kierowców. Analitycy z serwisu e-petrol.pl przewidują, że w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych obniżek cen. Te już można zaobserwować od tego poniedziałku, jednak wiele wskazuje na to, że od października czekają nas kolejne obniżki, które znacząco wpłyną pozytywnie na stan naszego portfela.

„Na stacjach paliw w Polsce po raz kolejny w sposób spektakularny potaniały paliwa. Już na coraz większej liczbie stacji widzimy ceny Pb95 oraz oleju napędowego poniżej poziomu sześciu złotych (…) Najbardziej spadła cena 95, która jest w porównaniu do ubiegłego tygodnia tańsza o 26 groszy i kosztuje przeciętnie sześć złotych i 13 groszy ” – informuje Magdalena Robak z e-petrol.pl i są to zdecydowanie pozytywne informacje dla polskich kierowców, którzy długo czekali na takie wieści.

Ceny paliw idą w dół. Kierowcy mają wreszcie powody do optymizmu

ceny paliw paliwo podatek vat benzyna diesel
Pixabay

I obniżki cen paliw są już widoczne od 25 września. Od dzisiaj benzyna Pb95 średnio kosztuje w okolicach 5,89 złotego. W przypadku benzyny Pb98 mówimy o stawce wynoszącej około 6,53 zł za litr. Natomiast diesel plasuje się w okolicach 5,87 zł. LPG z kolei wyceniane jest średnio na 2,73 zł za litr tego paliwa, co też nie jest jakąś bardzo złą informacją. A ma być tylko lepiej i tego się trzymajmy.

Przeczytaj również