Od 1 lipca nowy dodatek do pensji Polaków. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pieniądze?

Od 1 lipca nowy dodatek do pensji Polaków. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pieniądze?

Dodatek pieniężny ulegnie zmniejszeniu

Podaj dalej

Już od 1 lipca wielu Polaków będzie mogło liczyć na większe zarobki. Wszystko dzięki wprowadzeniu w życie nowego dodatku, który usprawni życie obywateli naszego kraju w tych trudnych czasach. O co dokładnie chodzi i kto może liczyć na dodatkowe pieniądze? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 1 lipca nowy dodatek do pensji Polaków. Jakie warunki trzeba spełnić?

Nowy dodatek od 22 maja
fot. freepik.com – roman-

Wynagrodzenie minimalne w 2023 roku wzrosło już w styczniu. Od 1 lipca resort pracy szykuje jednak kolejną podwyżkę, co jest dobrą informacją dla Polaków. Dzięki pierwszej podwyżce na początku roku minimalna płaca wzrosłą do 3490 złotych brutto. Od 1 lipca z kolei najniższe wynagrodzenie wzrośnie z kolei do 3600 zł brutto, co jest kwotą o 590 zł wyższą od minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w roku ubiegłym. Tym samym minimalna stawka godzinowa wzrośnie do sumy 23,50 zł, co jest kolejną pozytywną informacją.

Pamiętajcie jednak, że bay poznać pensję minimalną netto, należy od kwoty brutto odjąć niektóre kwoty. Mowa tutaj o składkach społecznych, zdrowotnych i zaliczce na podatek PIT. Dokładna kwota, jaką otrzymacie netto jest uzależniona od kilku czynników, o czym przypomina „Strefa Biznesu”. Mowa tutaj dokładnie o:

  • złożenia oświadczenia PIT-2 w zakładzie pracy,
  • uczestnictwa w PPK,
  • pracy poza miejscem zamieszkania,
  • czy uwzględnienia autorskich kosztów uzyskania przychodów.

Dodatkowe pieniądze poprawią budżety Polaków. Kto może z nich skorzystać i kiedy?

800 plus 500 świadczenie dodatek pieniądze tusk
Freepik

Mniej więcej kwota minimalna netto, jaką będziecie otrzymywać od 1 lipca będzie wynosiła 2783,86 zł – tyle pieniędzy dostanie około 3 mln Polaków, którzy pracują na minimalnej krajowej. Pamiętajcie jednak, że w przyszłym roku czekają nas kolejne podwyżki, które będą miały na celu delikatną poprawę życia Polaków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News