Od 1 lipca nowe ceny paliwa w Polsce. Benzyna, diesel i LPG będą drogie jak nigdy dotąd...

Od 1 lipca nowe ceny paliwa w Polsce. Benzyna, diesel i LPG będą drogie jak nigdy dotąd...

diesel benzyna paliwo cena paliw paliwa

Podaj dalej

Ceny paliwa na stacjach benzynowych od dłuższego czasu są prawdziwą zmorą dla kierowców, którzy muszą bardzo głęboko sięgać do kieszeni, by zatankować benzynę, diesel i LPG. Niestety, nie mamy dla was dobrych informacji. Ten trend będzie się tylko i wyłącznie utrzymywał, a prawdziwy armagedon ma nadejść od 1 lipca, kiedy czeka nas kolejne trzęsienie ziemi przy dystrybutorach.

Od 1 lipca nowe ceny paliwa w Polsce. Tak drogiej benzyny, diesla i LPG jeszcze nie było…

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com –
lucigerma

W ostatnim tygodniu maja kierowcy muszą płacić za benzynę Pb98 około 8,19 złotych za litr. Pb95 kosztuje średnio 7,49 zł, natomiast litr oleju napędowego wyceniany jest aktualnie na około 7,34 zł. LPG utrzymuje się na dosyć stabilnym poziomie – litr autogazu w Polsce to aktualnie przyjemność, za którą trzeba zapłacić 3,73 zł.

Julia Langa z Yanosika podkreśla, że wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej przez rząd nie spowodowało zbyt wielu korzyści dla kierowców, co widoczne jest na paragonach, jakie dostajemy za tankowanie naszych pojazdów. – Wprowadzenie 20 grudnia ubiegłego roku pierwszej tarczy antyinflacyjnej nie przyniosło większych obniżek cen paliw, pomimo obniżenia akcyzy. Pierwsze dni w trakcie jej obowiązywania wykazały nawet podwyżki, zwłaszcza dla kierowców aut z silnikiem Diesla. Dopiero wprowadzenie drugiej tarczy antyinflacyjnej przyniosło większą stabilizację cen paliw – tłumaczy Langa, cytowana przez serwis Moto Fakty.

Diesel i benzyna po 8 złotych za litr. Taka rzeczywistość nas czeka

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik

Wiele wskazuje na to, że od 1 lipca litr benzyny i oleju napędowego będzie kosztował powyżek 8 złotych za litr – eksperci nie mają o do tego wątpliwości. Już w przyszłym tygodniu kierowcy za benzynę Pb98 będą mieli płacić po 8,30 zł. Eksperci spekulują, że w wakacje ceny paliw na stacjach mocno wzrosną, a my musimy przygotować się praktycznie na najgorsze. – Wszystko wskazuje, że ceny paliw będą jeszcze wyższe już w sierpniu tego roku. Nawet możemy mówić o tym, że sięgniemy poziomu europejskiego, czyli już wkrótce zapłacimy aż 10 zł za litr benzyny. Ma na to wpływ wiele czynników – wojna w Ukrainie, wysoki poziom inflacji, spadający kurs złotówki oraz zniesienie tarcz antyinflacyjnych – komentuje ekspert.

Jak sami zatem widzicie – przed nami naprawdę trudne czasy. Mamy nadzieję, że jakoś je przetrwacie, choć wiemy, że może być to trudne w obliczu tak wysokich cen benzyny, diesla i LPG…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News