Od 1 kwietnia duże zmiany dla kierowców! Wchodzą w życie nowe przepisy, które zmienią wszystko

Od 1 kwietnia duże zmiany dla kierowców! Wchodzą w życie nowe przepisy, które zmienią wszystko

policja akcja

Podaj dalej

Od kwietnia czekają nas kolejne zmiany w przepisach. Kierowcy mogą w tych wszystkich zmianach nieco się pogubić, bo następują one dynamicznie, ale taka jest niestety otaczająca nas rzeczywistość. Trzeba nastawić się na kolejną rewolucję. Czego będą dokładnie dotyczyć zmiany i na co musimy być gotowi? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły.

Od 1 kwietnia duże zmiany dla kierowców. W życie wchodzą nowe przepisy, które sporo zmienią

Wszelkie zmiany dotyczą przede wszystkim weryfikacji kierowców. W stajni Bolta weryfikacji osobiście poddało się ponad dwa tysiące kierowców. Niebawem punktów do weryfikacji ma być więcej, a mają one powstać m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku oraz Poznaniu.

„Uruchomienie Punktów Obsługi Kierowców jest częścią rozpoczętego w ubiegłym roku procesu samoregulacji. Od wdrożenia rygorystycznej weryfikacji kierowców i zablokowaniu 8 tys. tych z nich, którzy nie dostosowali się do nowych zasad, liczba zgłoszeń dot. napastowania podczas przejazdów spadła o 70% r/r. Uruchomienie pierwszego Punktu w Warszawie pozwoliło nam dobrze poznać wymagania, jakie powinno takie miejsce spełniać i niebawem uruchomimy kolejnych 27 Punktów w miastach, w których Bolt jest obecny” – podkreśla Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce, cytowany przez serwis MotoFakty.

W Punkcie Obsługi Kierowców każdy kierowca Bolta musi przejść pomyślnie weryfikację według nowych standardów. Bolt będzie sprawdzał obowiązkowo dokument tożsamości danej osoby, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz wymagał dostarczenia zdjęcia kierowcy. Następnie konieczne będzie posiadanie listy obowiązkowych dokumentów, takich jak zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy w charakterze kierowcy, zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu testów psychologicznych oraz identyfikator kierowcy taxi w miastach, w których obowiązuje.

Bolt będzie dokładnie sprawdzał swoich kierowców

mandat rower zima
Policja Pułtusk

Dodatkowo zespół Bolta będzie sprawdzał dokładnie pojazd, którym kierowcy będą wozili swoich pasażerów. W trakcie kontroli będzie zwracany przede wszystkim nacisk na prawidłowe oznakowanie miejsca auta oraz dowód rejestracyjny z zaświadczeniem ze Stacji Kontroli Pojazdów o pozytywnym wyniku badania technicznego. I bardzo dobrze – bo za dużo w ostatnim czasie słyszymy o wielu przestępstwach związanych z taksówkami! To z pewnością mały krok w kierunku zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News