Od 1 czerwca ceny za diesel na stacjach paliw będą o wiele niższe! Kierowcy już zacierają ręce

Od 1 czerwca ceny za diesel na stacjach paliw będą o wiele niższe! Kierowcy już zacierają ręce

benzyna diesel ceny promocja paliwo

Podaj dalej

W ostatnim czasie doszło do wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach, jednak mimo tego ceny paliw idą cały czas w dół, o czym informują nas analitycy. Wiele wskazuje na to, że diesel od początku czerwca będzie jeszcze tańszy na stacjach w całej Polsce. Jakie są prognozy i szacunki odnośnie ceny paliw? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Od 1 czerwca ceny za diesel na stacjach benzynowych będą o wiele niższe. Kierowcy tylko na to czekali!

paliwo paliwa rodzaj syntetyczne hybryda spalinowy silnik zakaz
fot. freepik.com – pholigo

Analitycy z serwisu e-petrol.pl zauważyli, że mimo wzrostu cen ropy i oleju napędowego na światowych giełdach, paliwo nie przestaje tanieć i jego średnia ogólnopolska cena idzie cały czas w dół, ku uciesze kierowców.

„Olej napędowy potaniał o 5 gr i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 6,06 zł. Na stabilnym od ubiegłego tygodnia poziomie pozostają natomiast ceny Pb95. Za jej litr tankujący płacą średnio 6,49 zł. Najmniejsza – dwugroszowa obniżka – dotyczy LPG, oferowanego na stacjach po 2,97 zł/l” – wynika z najnowszego monitoringu cenowego e-petrol.pl.

Analitycy podkreślają, że benzyna Pb95 jest najtańsza aktualnie na Opolszczyźnie, gdzie za litr tego paliwa płaci się 6,35 zł. Najniższe ceny LPG z kolei odnotowano na Górnym Śląsku, gdzie litr gazu kosztuje 2,85 złotego.

Ceny paliw niebawem wrócą do normalności? Kierowcy na pewno na to liczą

paliwo ceny paliw diesel benzyna
Freepik

„W tej części Polski oraz w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Warmii i Mazurach oraz w województwie świętokrzyskim najmniej płaci się za zakup diesla – 6,03 zł/l. Najdrożej jest zaś na Dolnym Śląsku, Kujawach i Pomorzu oraz na Mazowszu. W Polsce południowej najwięcej kosztuje Pb95 i LPG – 6,54 i 3,10 zł/l. Ta sama średnia cena benzyny obowiązuje również na Kujawach i Pomorzu. W Polsce centralnej z ceną 6,13 zł/l najdroższy jest olej napędowy” – poinformowali eksperci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News