Nowy taryfikator punktów karnych już od 1 grudnia! Zobacz co się zmieni, bo zmiany będą duże!

Nowy taryfikator punktów karnych już od 1 grudnia! Zobacz co się zmieni, bo zmiany będą duże!

mandaty_punkty+karne_2017

Podaj dalej

Rząd w ostatnim czasie cały czas pracuje nad wprowadzaniem wielu zmian w przepisach. Mowa tutaj zarówno o wyższych mandatach, jak i o punktach karnych. Zasady mają być zaostrzone i dotyczy to wszystkich kierowców. W ostatnim czasie na stronie Sejmu już został opublikowany projekt nowego Prawa o ruchu drogowym. Co się zmieni i o czym szczególnie trzeba pamiętać? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Nowy taryfikator punktów karnych już od 1 grudnia! O wiele łatwiej będziecie mogli stracić prawko!

wyzsze punkty karne

Wiele wskazuje na to, że nowe zasady mają zacząć obowiązywać wraz z grudniem bieżącego roku. To oznacza, że od pierwszego dnia ostatniego miesiąca w tym roku kierowcy będą musieli mieć się na baczności. Prawo jazdy będzie można bowiem stracić łatwiej niż kiedykolwiek. Na szczęście jak na razie nie zmieni się maksymalna liczba punktów karnych, po której zabierane będzie prawo jazdy.

Od 1 grudnia kierowca, który będzie miał prawo jazdy przynajmniej przez rok będzie mógł uzbierać przed utratą prawa jazdy maksymalnie 24 punkty karne. Jeśli chodzi o młodych kierowców, to limit ten, tak jak dotychczas, będzie wynosił 20 punktów. Prawko będzie można stracić o wiele łatwiej – punkty nie będą kasowane po roku, a po dwóch latach. To jest sporego rodzaju utrudnienie dla kierowców, którzy są na bakier z przepisami ruchu drogowego.

Teraz zdobywanie punktów karnych będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Musicie mieć się na baczności

mandat punkty karne

Nowością będzie też zwiększenie do 15 liczby skumulowanych punktów karnych, jakie można nałożyć na kierowcę podczas jednego przewinienia. Aby zdobyć 15 punktów trzeba się specjalnie postarać, ale w sumie okazji na ich zdobycie jest bardzo dużo, bo aż dwanaście. 15 punktów karnych można bowiem „złapać” za między innymi wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym czy też przekroczenie dopuszczalnej prędkości o powyżej 50 km/h. Jak sami zatem widzicie, będziecie musieli być bardzo uważni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News