Nowy dodatek węglowy już w 2023 roku?! Poznajcie zasady funkcjonowania programu!

Nowy dodatek węglowy już w 2023 roku?! Poznajcie zasady funkcjonowania programu!

piec kontrola dron dym komin urzędnicy mandat kontrole

Podaj dalej

Każdy z nas pamięta 2022 roku, kiedy to z powodu kryzysu i wysokich cen węgla z powodu agresji Rosji na Ukrainę, rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatku węglowego w wysokości 3000 zł, aby pomóc obywatelom w tych trudnych czasach. Czy w 2023 roku również możemy spodziewać się takiego wsparcia? Odpowiedź na to pytanie poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Nowy dodatek węglowy już w 2023 roku?! Poznajcie zasady, o jakich myślał rząd w roku ubiegłym

węgiel dodatek
Freepik

W 2022 roku dodatek węglowy od rządu wynosił 3000 zł. O dodatek węglowy mogły ubiegać się osoby, których głównym źródłem ogrzewania w domu były kominek, trzon kuchenny, ogrzewacz powietrza lub kuchnia węglowa. Źródło ogrzewania musiało być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, co było jednym z warunków otrzymania wsparcia.

W ostatnim czasie rząd nie zdradzał zbyt wielu informacji na temat nowego dodatku węglowego, bowiem z zapewnień minister klimatu i środowiska Anny Moskwy wynika, że węgla nie powinno Polakom zabraknąć w sezonie grzewczym. Ponadto wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda zachęca obywateli do tego, aby już teraz korzystali ze spadających cen węgla i po prostu przygotowali sobie opał na zimę, by później nie narzekać na zbyt wysokie koszty.

Dodatek węglowy cieszył się w Polsce dużą popularnością. Teraz go brakuje…

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena
Pixabay

To z pewnością nie są pozytywne informacje dla obywateli naszego kraju. Pamiętajcie jednak, że są aktualnie dostępne inne formy wsparcia dla Polaków. Mowa tutaj chociażby o zwrotu podatku VAT za gaz. Dodatkowo mrożone będą przez rząd ceny energii przy zużyciu 2000 kWh prądu rocznie. W przypadku osób niepełnosprawnych limit ten będzie zwiększony do 3000 kWh, ale trzeba pamiętać w takich sytuacjach o złożeniu odpowiedniego wniosku. Kto z was korzysta z takich form dofinansowania w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie żyjemy? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News