Nowy bon turystyczny dla Polaków od 1 czerwca. Tylko określone osoby dostaną dodatkowe pieniądze...

Nowy bon turystyczny dla Polaków od 1 czerwca. Tylko określone osoby dostaną dodatkowe pieniądze...

bon turystyczny rząd dodatek pieniądze od kiedy ile

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że od 1 czerwca w naszym kraju zostanie uruchomiony nowy bon turystyczny, czyli świadczenie dla rodzin z dziećmi. Minister sportu Kamil Bortniczuk podkreślił, że rząd w ostatnim czasie intensywnie pracował nad opracowaniem nowej wizji bonu turystycznego. Jak to wszystko ma wyglądać? Jakie informacje do nas w tym temacie dotarły? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, zapraszamy.

Polacy czekają na nowy bon turystyczny. Od 1 czerwca 2023 roku ruszy nowy program?!

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

Bon turystyczny to świadczenie, z którego do 31 marca 2023 roku skorzystało niemal 90 procent z 6 mln uprawnionych do tego osób. Ze świadczenia mogli skorzystać wszyscy, co posiadali jedno dziecko do 18. Roku życia. Na każdego dziecko przysługiwało 500 zł. Za bon można było opłacić noclegi na rodzinnych wakacjach, kolonię dziecka czy też wejściówki do parku rozrywki. W tym roku ma powstać jednak nowe świadczenie, nowa odsłona bonu turystycznego, o czym mówił minister sportu Kamil Bortniczuk.

– Pracujemy nad tym, by zaproponować jakąś formę nowej wizji bonu turystycznego, niezwiązanej bezpośrednio z walką o stymulację turystyczną po pandemii i finansowaną z innych budżetów, niż covidowe, tak by było to dostępne później niż tylko do marca – powiedział Bortniczuk w rozmowie z Polskim Radiem 24.

 Nowy bon turystyczny podbije serca Polaków. Kwota dofinansowania będzie dwa razy wyższa niż dotychczas

dofinansowanie bon turystyczny
fot. freepik

Na temat świadczenia wypowiadał się też publicznie wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, który podkreślał, że bon turystyczny był wielkim sukcesem. Rząd pracuje nad kolejnym tego typu wsparciem dla polskich rodzin, a w kuluarach mówi się, że nowe świadczenie ma obowiązywać od 1 czerwca. Póki co jednak czekamy na szczegóły dotyczące tego programu, które na razie są owiane tajemnicą. Słyszeliśmy jednak, że nowe bony maja obowiązywać od 1 czerwca 2023 doku do 31 grudnia 2024, a kwota na jedno dziecko ma wynosić 1000 zł. Czekamy jednak na potwierdzenie tych informacji – o wszystkim na bieżąco będziemy informowali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News