Nowe świadczenie dla Polaków. 3000 zł od ręki dla każdego, kto złoży wniosek i spełni ten warunek

Nowe świadczenie dla Polaków. 3000 zł od ręki dla każdego, kto złoży wniosek i spełni ten warunek

rower rowerzyści alkohol mandat prawo jazdy

Podaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie zapowiedział wprowadzenie nowego świadczenia dla osób potrzebujących w naszym kraju. Ile będzie wynosiło takie świadczenie i kiedy zostanie wprowadzone przez rząd? Gdzie złożyć wniosek w tej sprawie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule, gdzie są wszelkie szczegóły na ten temat.

Morawiecki wprowadza nowe świadczenia dla Polaków! Jak złożyć wniosek?

pieniądze dodatek węgiel
Pixabay

Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej podkreślił, że rząd PiS chce wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami. W związku z tym ma wzrosnąć kwota finansowa, która będzie przeznaczana na takie osoby. W 2015 roku wynosiła ona 15 mld złotych rocznie, a obecnie te wydatki mają stanowić 40 mld złotych, by jeszcze bardziej wspierać takie osoby.

„Zaproponowaliśmy praktycznie taką rewolucję w wielu obszarach i gwałtowne podniesienie związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami wydatków” – zaznacza premier.

Nowe rozwiązanie ma sprawić, że osoby niepełnosprawne nie będą spychane na tzw. Margines społeczeństwa. Ma wejść w życie specjalne świadczenie wspierające dla takich osób. Jego kwota ma być powiązana z wysokością renty socjalnej, która w 2023 roku wynosi 1588 zł. Świadczenie miałoby wynosić od 50 do 200 procent wspomnianej renty, a dokładny współczynnik byłby zależny od potrzeby wsparcia danej osoby.

Kto podejmie decyzję o wypłacie świadczenia?

dodatek home office praca zdalna ekwiwalent rekompensata przepisy pieniądze internet prąd zużycie energii
fot. freepik

Decyzje o wsparciu będą udzielane przez wojewódzkie zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności. Wszystko to jednak będzie miało miejsce dopiero po złożeniu wniosku przez osoby zainteresowane. Do otrzymania wsparcia ma być przeznaczone około 3,5 mld złotych. Kwoty zatem są spore i zobaczymy, jak będą dysponowane na poszczególnych potrzebujących.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News