Nowe stacje paliw w Polsce! Totalna rewolucja, kierowcy tłumnie udają się na stacje!

Nowe stacje paliw w Polsce! Totalna rewolucja, kierowcy tłumnie udają się na stacje!

ceny paliw stacja

Podaj dalej

Mimo że ceny paliw cały czas idą do góry, to w Polsce w ostatnim czasie obserwujemy przyrost nowych stacji benzynowych, na których możemy zatankować swoje auto. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku w naszym kraju powstało 84 nowych stacji paliw. To wynik, który robi wrażenie. Gdzie powstało najwięcej nowych stacji?

Nowe stacje paliw w Polsce. Cały czas powstają nowe placówki

Od poniedziałku tyle będziemy płacić za paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Z danych przedstawionych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego jednoznacznie wynika, że po I półroczu 2022 roku liczba stacji paliw na terenie naszego kraju zwiększyła się do 7856, co jest wynikiem o 84 wyższym w porównaniu z I półroczem 2021 roku. Najwięcej stacji paliw miało przybyć operatorom niezależnym.

„Po sześciu miesiącach tego roku mieli ich 3766, podczas gdy w podobnym okresie ubiegłego roku było to 3702. Swój stan posiadania na rynku detalicznej sprzedaży paliw zwiększył też o 16 obiektów PKN Orlen, który ma obecnie 1819 stacji paliw w Polsce, podczas gdy rok temu było ich w sieci koncernu 1803. Grupa Lotos ma obecnie 522 stacje, o 7 więcej niż przed rokiem” – czytamy w raporcie POPiHN, cytowanym przez serwis Interia.

Koncerny zagraniczne mają z kolei aktualnie 1581 stacji paliw w naszym kraju, co jest wynikiem wyższym o 13 w porównaniu z I półroczem 2021 roku. „W przypadku koncernów zagranicznych najbardziej zwiększyła się liczba stacji Shell’a z 427 do 444 oraz CircleK z 374 do 386. Amic (dawniej rosyjski Łukoil) podobnie jak rok temu ma 116 stacji paliw. Zmiany ilościowe w sieciach dokonywane są głównie przez pozyskiwanie nowych obiektów w ramach franczyzy, ale realizuje się też nowe inwestycje lub remonty stacji funkcjonujących od dawna. Zmienia się geografia dróg w Polsce i operatorzy stacji muszą za tymi zmianami nadążać albo przez pozyskanie nowych obiektów, albo przez budowę, rozbudowę lub modernizację istniejących – informuje dyrektor ds. analiz rynku paliwowego POPiNH Krzysztof Romaniuk.

Ceny paliw rosną, a stacji benzynowych nie brakuje

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Jak sami zatem widzicie, mimo wysokich cen paliw, liczba stacji benzynowych cały czas rośnie. Uważacie, że ten trend się utrzyma czy jednak musimy nastawić się, że z roku na rok nowych placówek będzie coraz mniej? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News