Nowe bony trafiają w ręce Polaków. Przelewy już lądują na kontach. Sprawdź swoje konto bankowe

Nowe bony trafiają w ręce Polaków. Przelewy już lądują na kontach. Sprawdź swoje konto bankowe

pieniądze dodatek rodzice dziecko

Podaj dalej

W najbliższym czasie Polacy mogą spodziewać się otrzymania kolejnych bonów. Nie mowa tutaj teraz o bonie turystycznym, a innej formie dofinansowania, która wejdzie w życie i będzie miała na celu pomoc Polakom w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie przyszło nam żyć. O czym dokładnie mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat!

Nowe bony dla Polaków! To kolejna forma wsparcia od rządu

doplata pieniadze ZUS
fot. freepik

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek ma zamiar wprowadzić laptopy dla nauczycieli. Na ten cel miało zostać przeznaczonych ponad 400 tysięcy laptopów. Pedagodzy mają otrzymywać bony na zakup laptopów, które mają im pomóc w codziennej pracy. Rządowy program dotyczy też dzieci – w tym roku sprzęt otrzyma bowiem też 370 tys. uczniów z IV klas szkół podstawowych.

– To jest projekt, który będzie nam towarzyszył od 1 września 2023 r. przez kolejne lata. Każdorazowo uczniowie, którzy będą przystępowali do nauki w czwartej klasie szkoły podstawowej, będą dostawali laptop na własność, by mogli rozwijać się przy pomocy nowoczesnych urządzeń – podkreślił Czarnek, reklamując nowy program.

W programie pojawią się przepisy, które uniemożliwią ewentualną odsprzedaż sprzętu. Po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów, pojawią się też laptopy dla nauczycieli. Bony na zakup laptopów dla nauczycieli mają wynosić 2500 zł i mają być wypłacane co 5 lat. Jako pierwsi z bonów mają cieszyć się nauczyciele klas czwartych szkół podstawowych.

Uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z ufundowanych laptopów

rodzina pieniadze swiadczenie
for. freepik

– W przypadku uczniów postawiliśmy na jednolity standard dla wszystkich w klasie, ale nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki najlepiej przyda im się w pracy. Dopuszczamy zarówno tradycyjne komputery przenośne, jak i sprzęt oparty o chmurę. Co ważne, jeżeli ktoś uzna, że warto dopłacić jakąś kwotę od siebie do sprzętu, który bardziej mu pasuje, taka możliwość – tak samo jak w przypadku programu z dekoderami – będzie dostępna – informuje pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News