Niespodziewana zmiana na egzaminie na prawo jazdy? Wiele na to wskazuje, czeka nas rewolucja

Niespodziewana zmiana na egzaminie na prawo jazdy? Wiele na to wskazuje, czeka nas rewolucja

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Można spodziewać się wprowadzenia kolejnych zmian, jeśli chodzi o egzamin na prawo jazdy. Takie wieści docierają do nas z Wysp Brytyjskich. Edmund King, który na co dzień jest prezesem Automobile Association chce wymagania od młodych kierowców umiejętności posługiwania się każdą rodzajami skrzyni biegów. Zdaniem fachowca ręczna skrzynia biegów to przeżytek, dlatego też chce on wprowadzić zmiany w egzaminach na prawo jazdy, tak, aby młodzi kierowcy byli dostosowani do najnowszych innowacji.

Czekają nas spore zmiany w egzaminie na prawo jazdy? Wiele na to wskazuje, pomysły cały czas się pojawiają!

Kurs na prawo jazdy z rodzicem
fot. stock.adobe.com – RomanR

Według prezesa w ostatnim czasie mała liczba młodych kierowców decyduje się na odbycie kursu na prawo jazdy i zdawanie egzaminu z automatyczną skrzynią biegów. Wolą oni „manuala”, dlatego też rozważane są zmiany, jeśli chodzi o egzaminy. Spory wpływ na to ma także rosnąca popularność samochodów elektrycznych, które nie są na co dzień wyposażane w skrzynie biegów, co daje dodatkowego smaczka. Rewolucja miała by wpłynąć na to, aby na Wyspach Brytyjskich była większa legislacja i wymogi dotyczące egzaminów praktycznych na prawo jazdy.

Jeśli samochody nie posiadałyby na egzaminach manualnych skrzyni biegów, to wówczas nie trzeba byłoby wymagać od osób egzaminowanych umiejętności posługiwania się manualną skrzynią biegów. Świadczy także o tym wypowiedź Kinga, której udzielił podczas krótkiego wywiadu z The Daily Telegraph.

Zmiany są już obmyślane, zobaczymy, czy finalnie zostaną wprowadzone w życie. Jedno jest pewne – będzie ciekawie

mężczyzna pijany kierowca stracił dziewczynę prawo jazdy
fot. pixabay

– Coraz częściej uznaje się, że nie trzeba koniecznie uczyć się zmieniać biegów. W niedalekiej przyszłości będziesz jeździć tylko automatem, ponieważ wszystkie pojazdy elektryczne mają skrzynie automatyczną – uważa ekspert. Trzeba jednak przyznać, że póki co nie ma co spodziewać się wprowadzenia rewolucyjnych zmian. Na te trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale sam pomysł wydaje się być bardzo ciekawy i mocno innowacyjny, jeśli spojrzymy na sytuacje w innych krajach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News