Niemcy sprzeciwią się zakazowi sprzedaży aut spalinowych? Mają poważny plan!

Niemcy sprzeciwią się zakazowi sprzedaży aut spalinowych? Mają poważny plan!

silnik spalinowy rozgrzanie

Podaj dalej

Jak dobrze zapewne wiecie od 2035 nastąpi całkowita zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Niemcy jednak nie do końca mogą się z tym pogodzić i szukają alternatywy, jak ominąć ten przepis. Jak miałoby to wyglądać? Dlaczego Niemcy w dalszym ciągu chcą sprzedawać auta spalinowe? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Niemcy sprzeciwią się zakazowi Komisji Europejskiej? Mają plan jak go obejść!

spaliny smog diesel

Niemiecki minister transportu Volker Wissing nie zgadza się z postanowieniem Komisji Europejskiej, która zabrania sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Od tego czasu mają być sprzedawane tylko i wyłącznie samochody elektryczne oraz wodorowe, w celu zlikwidowania emisji spalin do zera w lekkim transporcie. Zakaz miałby obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej. Jak się okazuje, Niemcy mają jednak inne plany i chcą ominąć rozporządzenie ze strony KE.

Volker Wissing chce, aby samochody z silnikami spalinowymi w dalszym ciągu były sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Niemiecki polityk uważa jednak, że tego typu samochody powinny być napędami paliwami syntetycznymi, dla zachowania równowagi i ograniczenia emisji spalin. Niemcy już teraz zaangażowali się nad produkcją specjalnych paliw syntetycznych, neutralnych pod względem dwutlenku węgla. Jak widać, może im się to w przyszłości opłacić, o ile KE weźmie pod uwagę ich argumenty.

Volkswagen i Audi już produkują auta z silnikami umożliwiającymi tankowanie paliw syntetycznych. W ślad za nimi pójdą kolejne marki?

diesel spaliny euro

Zobaczymy jak to wszystko wyniknie w przyszłości, jednak już teraz poszczególne marki samochodów rozpoczęły produkcje samochodów z silnikami przystosowanymi do tankowania paliw syntetycznych. Możliwość użytkowania takich samochodów zmniejszyłoby emisję dwutlenku węgla nawet o 95 procent, co może okazać się świetną alternatywą dla marek samochodowych, które w dalszym ciągu będą mogły produkować auta z silnikami spalinowymi, jednak ze zmianą w postaci tankowania paliw syntetycznych. Trzeba przyznać, że pomysł ten wydaje się być bardzo ciekawy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News