Nie trzymasz obu rąk na kierownicy? Od teraz grozi Ci za to mandat!

Nie trzymasz obu rąk na kierownicy? Od teraz grozi Ci za to mandat!

kierownica samochod ruch

Podaj dalej

Zatrzymała Cię policja w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli? Pamiętaj o tym, aby zachować w tej sytuacji należyty spokój. Musisz mieć położone ręce na kierownicy i nie dyskutować przesadnie z policjantami. W innym przypadku grozi Ci mandat.

Ręce na kierownicy – jak ich tam nie trzymasz, dostaniesz mandat!

Jeśli policjanci odbiorą Twoje zachowanie podczas kontroli jako utrudnienie przeprowadzanych przez nich czynności, możesz dostać nawet mandat w wysokości do 500 złotych. Policjanci w ten sposób niejako „wymuszają” należyty szacunek oraz ułatwianie im pracy podczas wykonywania rutynowych czynności.

Wielu kierowców zapomina o tym, aby po tym jak policjanci kazali się nam zatrzymać, nie gasić od razu silnika pojazdu. Należy cierpliwie i spokojnie rozpocząć rozmowę z funkcjonariuszami, którzy od razu wytłumaczą nam dalsze kroki postępowania i to co nas czeka w najbliższym czasie.

Policjanci mają teraz większe pole do popisu

policja
fot. policja

Mandat grozi osobom na przykład za nie trzymanie rąk na kierownicy czy też opuszczenie pojazdu bez komunikatu ze strony policjantów. Przepisy te obowiązywały już od jakiegoś czasu, jednak dopiero niedawno zostały one wpisane do prawa resortowego, co ułatwia znacznie pracę policjantom. Kierowcy, bądźcie czujni!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News