Nie masz przeglądu? Będziesz musiał zapłacić minimum 1000 zł kary! Wchodzą nowe przepisy!

Nie masz przeglądu? Będziesz musiał zapłacić minimum 1000 zł kary! Wchodzą nowe przepisy!

przeglad samochodu auta

Podaj dalej

Rząd zamierza rozpocząć walkę z samochodami, które wyruszają na drogę z brakiem ważnego przeglądu technicznego. Czytamy już w internecie informacje o karach do nawet 30 tysięcy złotych grzywny oraz karze aresztu. Minimalna kara za takie przewinienie to jednak 1000 złotych. Nie brzmi to najlepiej, a zasady wyglądają na bardzo surowe. Jak sobie z tym radzić?

Nie masz przeglądu? Będziesz musiał zapłacić ogromne kary! Grozi Ci też areszt!

Nowe przepisy o przeglądach technicznych jeszcze surowsze
fot. freepik.com

Według nowych zmian, które mają zostać wprowadzone oprócz grzywny minimalnej w wysokości tysiąca złotych może zostać wprowadzony także areszt lub ograniczenie wolności. W przypadku, gdy wykroczenie zostanie popełnione po raz drugi w przeciągu dwóch kolejnych lat, grzywna minimalna ma się podwoić. Jak widać zatem rząd zamierza mocno walczyć z pojazdami, które nie będą miały ważnych badań technicznych. Wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo.

Każdy pojazd, który wyruszy na drogę musi spełniać warunki określone w artykule 66, czyli ma nie zagrażać, nie szkodzić, ani nie zakłócać. Badanie techniczne przed dopuszczaniem pojazdu do ruchu jest zatem niezwykle istotne. Podobnie jak potem regularne dokonywanie przeglądu, zgodnie z terminami. Co ciekawe, w internecie można przeczytać sporo sporów o to, czy przepisy są zgodne z prawem.

Czekamy jeszcze na sprecyzowanie przepisów. Póki co jest jeszcze kilka niewiadomych

W tym aspekcie można powiedzieć, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju dezinformacją. Pozostaje mieć nadzieję, że gdy przepisy wejdą w życie, wszystko będzie dla nas już jasne i klarowne. Nikt z nas nie chciałby przecież żyć w niewiedzy i tak naprawdę nie wiedzieć do końca za co i w jaki sposób może być ukarany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News