Nie masz maseczki w samochodzie? Niestety, czeka Cię mandat!

Jeszcze całkiem niedawno mandat za brak maseczki w samochodzie był dosyć powszechnym zjawiskiem. Każdy z nas pamiętał bowiem czasy lockdownu i wiązące się z tym surowe obostrzenia. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Mimo tego w dalszym ciągu istnieją sytuację, w których możecie otrzymać mandat karny za niezałożenie maseczki ochronnej w swoim samochodzie w niektórych sytuacjach.

nowe przepisy maseczka
Podaj dalej

Nie masz maseczki ochronnej w samochodzie? Niestety, może czekać Cię mandat – pamiętaj o tym każdorazowo!

maseczka mandat samochod

Jeśli chodzi o codzienną jazdę samochodem to oczywiście aktualnie nie ma nakazu, aby mieć założoną maseczkę w trakcie poruszania się po drogach. Jedynie taki obowiązek jest podczas jazdy autobusami tudzież pociągami. Mimo tego maseczka jest potrzebna, jeśli wybieracie się na stacje benzynową w celu zatankowania swojego pojazdu tudzież w wizycie w sklepie czy niektórych innych miejscach, gdzie z góry taki obowiązek jest zalecany i wymagany od innych osób.

Jest jedna sytuacja, w której można otrzymać mandat karny poruszając się swoim samochodem, nie mając założonej maseczki ochronnej. Taką sytuacją jest zatrzymanie na kontrolę ze strony funkcjonariuszy policji. Jeśli policja zatrzyma nas z powodu zbyt wysokiej prędkości tudzież do innych, rutynowych działań trzeba pamiętać o tym, że koniecznie trzeba mieć założoną maseczkę. W przeciwnym razie możemy narazić się na wysoki mandat karny, co byłoby pewnego rodzaju głupotą, patrząc na to, że raczej każdy powinien pamiętać, że przy rozmowie z policjantami maseczkę mieć trzeba.

Odmówisz założenia maseczki podczas kontroli funkcjonariuszy policji? Możesz zapłacić nawet 500 złotych mandatu karnego!

ograniczenia maseczka

Jeśli odmówicie założenia maseczki ochronnej podczas kontroli policyjnej, funkcjonariusz ma prawo ukarać was mandatem karnym. Mandat może w takich sytuacjach wynieść około 500 złotych, więc warto jednak chyba zachowywać się zgodnie z przepisami. Nikt z nas chyba nie chce się wykłócać z założeniem maseczki na kilka chwil, chyba, że jesteście na tyle bogaci, że 500 złotych w jedną czy drugą stronę nie robi wam różnicy. Ale raczej w tych trudnych czasach każdy pieniądz jest na wagę złota, więc warto o tym pamiętać podczas kontroli policyjnej.

Przeczytaj również