Najtańsze paliwo znajdziecie tylko na tych stacjach! Musicie się pospieszyć! [LISTA]

Najtańsze paliwo znajdziecie tylko na tych stacjach! Musicie się pospieszyć! [LISTA]

diesel szczepienia koronawirus tankowanie

Podaj dalej

Ceny paliw na stacjach benzynowych od jakiegoś czasu przekraczają już 6 złotych za litr. Podobnie jest z cenami LPG, które wzrosło do 3 złotych za litr. Końca podwyżek nie widać, dlatego też kierowcy muszą szukać dla siebie alternatyw, jeśli chodzi o znalezienie stacji z tanim paliwem. W niektórych państwach sytuacja z cenami jest jeszcze gorsza, choć są też państwa, w których benzyna i diesel są o wiele tańsze. Gdzie najbardziej aktualnie opłaca się tankować samochód?

Najtańsze paliwo znajdziecie tylko na tych stacjach. Zobaczcie, gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej

Kierowcy odkryli sposób na tanie paliwo
fot. blackday – stock.adobe.com

Z raportu udostępnionego przez serwis Globalpetrolprices wynika, iż w naszym kraju mamy jedne z najniższych cen paliwa w całej Europie. O wiele wyższe ceny są chociażby u naszych sąsiadów w Czechach, gdzie litr benzyny kosztuje około 6,26 zł za litr. Na Słowacji jest jeszcze gorzej – tam benzyna kosztuje około 6,62 zł za litr, natomiast olej napędowy 6,05 zł. Słabo wygląda także sytuacja na Litwie, gdzie ceny także są wyższe niż u nas – szczególnie widać to na przykładzie LPG, ponieważ za litr gazu w tym kraju trzeba zapłacić średnio około 3,3 zł.

W Niemczech za litr benzyny trzeba zapłacić w przeliczeniu na polskie złotówki około 7,32 zł, natomiast za diesla 6,78 zł. Litr LPG kosztuje 3,46 zł. Dobrze – wiemy już, gdzie jest drogo, można by tak wymieniać i wymieniać. A gdzie opłaca się tankować i gdzie ceny w ostatnich dniach są na najniższym poziomie? Tutaj w tym miejscu warto przywołać Ukrainę, Rosję czy Białoruś. Tam ceny paliw są na najniższym poziomie w całej Europie. Niestety, nie wszyscy jednak mają tak dobrze i czasami trzeba po prosu nieco wydać, aby cieszyć się paliwem.

Na pocieszenie – inni mają jeszcze gorzej niż my. Trzeba poczekać na obniżki cen paliwa

tankowanie paliwa
Dla pocieszenia – o wiele gorzej niż Polacy mają chociażby też w Szwecji czy Holandii. Tam ceny za paliwo sięgają około 7 złotych za litr. Trzeba po prostu przeczekać jak na razie okres tych wielkich podwyżek. W końcu wszystko wróci do normy. Jedyną niewiadomą jest jednak data, kiedy można spodziewać się obniżek. Bo ta cały czas jest odkładana w czasie, przez co nasze portfele w pewnym momencie mogą po prostu nie wytrzymać. Eh, jakich czasów przyszło nam dożyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News