Nadal nie można badać trzeźwości kierowców autobusów. Kiedy to się w końcu zmieni?

Nadal nie można badać trzeźwości kierowców autobusów. Kiedy to się w końcu zmieni?

obowiązek mandat autobus zatoczka

Podaj dalej

Przewoźnicy nie mają prawa sprawdzać trzeźwości kierowców. Głośno o całej sprawie było już w roku ubiegłym, kiedy to kierowca prowadzący autobus pod wpływem amfetaminy spadł z wiaduktu w Warszawie. Mimo wielu pomysłów i postulatów, aby coś w tym aspekcie zmienić, jak na razie nie doczekaliśmy się zmian w przepisach. Kiedy to może w końcu nastąpić?

Pracodawcy nadal nie mogą badać trzeźwości kierowców autobusów. Kiedy to się w końcu zmieni na lepsze?

autobusu kierowca narkotyki

Przedsiębiorstwo komunikacyjne aktualnie, jeśli tylko ma jakieś powody, aby uważać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, musi wezwać policje. Przepisy jednak jasno regulują całą sprawę i nie pozwalają na kontrole wyrywkowe. Przedsiębiorstwa od wielu lat chcą zmiany przepisów, ale póki co nadal jej nie ma. Niektórzy kierowcy skrzętnie to wykorzystują.

Pracodawcy woleliby, aby mogli sprawdzać, czy ich pracownicy są trzeźwi przed rozpoczęciem przez nich pracy. To zapobiegłoby takim sytuacjom, w których kierowcy ruszają w trasę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. A takie sytuacje niestety w dalszym ciągu się zdarzają. Całkiem niedawno bowiem w Piekarach Śląskich funkcjonariusze policji postanowili zatrzymać do kontroli autobus. Wynik alkomatem wykazał, że kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu. To pokazuje, jak skala tego problemu jest poważna i dlaczego warto na to wszystko zwracać uwagę.

Kiedy przepisy w końcu się zmienią? Tego nie wie nikt, ale sprawa jest bardzo poważna i warto się tym problemem zainteresować

kierowca autobusu

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce także w Warszawie. Tam dwóch kierowców autobusu znajdowało się pod wpływem narkotyków, przez co doprowadziło do poważnych wypadków. Mimo wielu postulatów i wielu pomysłów, przepisy nadal jednak się nie zmieniły. Do jakiej tragedii musi dojść, aby rządzący wreszcie zrozumieli, że skala tego typu wykroczeń jest wielka? Tego niestety nie wiemy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News