Mustang w dalszym ciągu jest najpopularniejszym sportowym coupe na świecie

Mustang w dalszym ciągu jest najpopularniejszym sportowym coupe na świecie

Ford logo

Podaj dalej

Z danych rejestracyjnych przedstawionych przez S&P Global Mobility jednoznacznie wynika, że Ford Mustang po raz siódmy z rzędu okazał się być najpopularniejszym sportowym coupe na całym świecie.

Mustang po raz siódmy jest najlepiej sprzedającym się sportowym coupe na świecie

Model Mustang już siódmy raz z rzędu okazał się byćnajlepiej sprzedającym się sportowym coupe na światowym rynku. Pokazuje to jednoznacznie, że decyzja ze strony władz Forda na wprowadzenie tego modelu na światowe rynki była strzałem w dziesiątkę. W minionym roku najlepiej sprzedawał się model Mustanga z pięciolitrowym silnikiem V8 – Mustang Mach 1 oraz Mustang Shelby GT500 z homologacją drogową.

Jeśli spojrzymy bardziej szczegółowo w statystyki, to zobaczymy, że Mustang największą popularność ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie odnotował 76 proc. glboalnej sprzedaży modelu. Coraz większe zainteresowanie tym modelem widoczne jest także w takich krajach jak Korea Południowa, Brazylia i Nowa Zelandia.

Ford ma ambitne plany i nie przestaje pracować nad kolejnymi wersjami samochodów

Warto przypomnieć, że Ford cały czas nie zamierza stać w miejscu i w najbliższym czasie można spodziewać się wypuszczenia na świat wersji Mustang Ice White, Shelby GT 500 Heritage Edition, Coastal Limited czy GT California Special. Trzeba przyznać, że plany marki są niezwykle ciekawe i już teraz czekamy na kolejne modele samochodów wypuszczonych ze stajni Forda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News