Minister infrastruktury zdradził, czy drogi ekspresowe w Polsce będą płatne. Szokująca odpowiedź

Minister infrastruktury zdradził, czy drogi ekspresowe w Polsce będą płatne. Szokująca odpowiedź

droga ekspresowa S1 odcinek nowy (3)

Podaj dalej

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk został zapytany w czwartek podczas rozmowy z Polskim Radiem o to, czy przewiduje, iż drogi ekspresowe w naszym kraju mogą być w przyszłości płatne. Adamczyk ponadto wypowiedział się na temat braku zatwierdzenia europejskiej części Krajowego Planu Odbudowy przez KE i o konsekwencje tej decyzji, jeśli chodzi o inwestycje drogowe.

Czy drogi ekspresowe w Polsce będą płatne? Jednoznaczna odpowiedź ministra

droga ekspresowa S1 odcinek nowy
fot. pixabay

Adamczyk jednoznacznie podkreślił, że negatywna opinia wydana przez Komisję Europejską nie ma żadnego wpływu na przewidziane przez nasz kraj inwestycje drogowe. Nie będzie miało więc to żadnych negatywnych skutków w postaci opóźnienia czy też spowolnienia procesu budowy konkretnych elementów drogowych. Jest to zatem pozytywna informacja, ponieważ w ostatnim czasie padało w tym temacie wiele sprzecznych informacji.

Minister infrastruktury w dalszej fazie swojej wypowiedzi został zapytany, czy drogi ekspresowe w Polsce będą kiedykolwiek płatne. Adamczyk odpowiadając na to pytanie jednoznacznie podkreślił, że w naszym kraju „drogi ekspresowe nie są i nie będą nigdy drogami płatnymi dla samochodów osobowych”. Można powiedzieć, że jest to kolejna dobra wieść dla kierowców, ponieważ po tym jak w ostatnim czasie podpisano w Szczecinie decyzję o budowie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 na wyspie Wolin do Świnoujścia, także byliśmy świadkami wielu niejednoznacznych informacji.

Mieszkańcy Pomorza już zacierają ręce na nową drogę ekspresową S6

Adamczyk zapewnił także wszystkich kierowców, że jego zdaniem trasę ze Szczecina do Gdańska będzie można przemierzać w pełni nową drogą ekspresową S6 już w 2025 roku. Wiele w tym temacie zależy jednak od postępu prac, jaki będzie widoczny w nadchodzących tygodniach. To okaże się jednak dopiero w przyszłości, choć jedno jest pewne już teraz – mieszkańcy Pomorza w końcu w najbliższych latach będą mogli cieszyć się ze sprawnej ekspresówki S6.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News