Mężczyzna ukradł paliwo na stacji benzynowej. Gdy go złapali powiedział, że "nie stać go na tankowanie"

Mężczyzna ukradł paliwo na stacji benzynowej. Gdy go złapali powiedział, że "nie stać go na tankowanie"

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel (3)

Podaj dalej

Mieszkaniec jednej z miejscowości w naszym kraju ukradł przez ostatni czas aż 1800 litrów paliwa na stacjach benzynowych! Jego tłumaczenia, gdy został złapany, były bardzo zabawne. Mężczyzna twierdził, że musiał kraść paliwo, ponieważ „nie stać go na tankowanie”. Dobre sobie, niezła wymówka, nie ma co!

Mężczyzna kradł olej napędowy, bo nie stać go było na tankowanie. No to chłopie, nie masz kasy – zostań w domu!

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Cały proceder miał miejsce w powiecie piskim, gdzie od października ubiegłego roku na stacjach paliw cały czas dokonywano kradzieży paliwa. Czasami paliwo było kradzione też z innych samochodów w nocy za pomocą łamania zabezpieczeń zbiorników. Złodziej tym samym ściągał olej napędowy z autobusów, ciężarowek oraz koparek. Finalnie ukradł też 4 beczki paliwa, które miały łącznie 1200 litrów paliwa.

W końcu policjantom udało się namierzyć 27-letniego mężczyznę, który był zamieszany w kradzież tego paliwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przez funkcjonariuszy czynów, jednak od razu zaznaczył, że kradł paliwo, ponieważ nie miał pieniędzy na tankowanie diesla. A że mężczyzna często jeździ samochodem, to musiał jakoś go tankować! Spoko pomysł zatem wymyślił na darmowe paliwko, nie ma co!

Teraz 27-latek za swoje czyny opowie przed sądem. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

paliwo rodzaje paliwa zniknie ze stacji stacja paliw benzyna diesel
fot. pixabay

W sumie mężczyzna ukradł paliwo o łącznej wartości sięgające aż 9700 złotych. 27-letniemu mężczyźnie za jego czyny grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości dopuścił się już on podobnych przestępstw, więc mamy tutaj do czynienia z recydywą. Może w więzieniu będzie miał czas na odpowiednie przemyślenie swojego zachowania…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News