Masz problem z zamarzniętą szybą od środka? Jest prosty sposób, by temu zaradzić!

Masz problem z zamarzniętą szybą od środka? Jest prosty sposób, by temu zaradzić!

diesel zaparowana szyba

Podaj dalej

Wielu kierowców w zimowym czasie zmaga się z problemem zamarzniętej szyby samochodowej od środka. Nie jest to miłe uczucie, a na dodatek zazwyczaj potrzeba sporo czasu, aby uporać się z tego rodzaju problemem. Mimo tego istnieją jednak pewne sposoby, które mogą okazać się być nieocenione podczas walki z zamrożonymi od środka szybami? Jakie? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

Masz problem z zaparowanymi od środka szybami? Możesz ten problem rozwiązać szybciej, niż Ci się wydaje!

zaparowane szyby w aucie idreamstime
Idreamstime

W takich sytuacjach wiele osób stara się skrobać po prostu od środka szybę. Nie jest to jednak najbardziej komfortowe zajęcie, a na dodatek robi się to stosunkowo trudno z powodu kształtów szyby, którą się zajmujemy. Na dodatek później cały szron z szyby trafia na deskę rozdzielczą, co powoduje, że całe nasze auto jest mokre i trzeba je dokładnie wytrzeć, aby móc udać się w trasę. Jak zatem walczyć skutecznie z wilgocią, by nie mieć problemu z zamarzaniem szyby od środka?

Przede wszystkim warto zająć się wymianą filtra kabinowego – to najczęściej okazuje się być decydujące przy tego typu problemach i sprawia, że mamy ogromne trudności z doprowadzaniem naszego auta do porządku podczas mroźnych wieczorów. Warto także regularnie sprawdzać stan uszczelek – wielu kierowców totalnie o tym zapomina, ale nawet małe nieszczelności mogą doprowadzić do parowania szyb – warto to sprawdzić przede wszystkim w starszych samochodach, gdzie ryzyko występowania tego typu zjawiska jest o wiele większe.

Zaparowane szyby często męczą kierowców. Można jednak z tym walczyć

zaparowane szyby

Niektórzy kierowcy podczas okresu zimowego decydują się także na ciekawy krok – mianowicie wymieniają oni swoje normalne dywaniki na gumowe, które sprawiają, iż woda, która spływa z naszych butów podczas podróży nie wsiąka w obicie materiału dywanika, co ma wpływ na parowanie szyby. Niby tak prosta metoda, a jednak wielu o tym zapomina. Jak sami zatem widzicie, wcale nie trzeba dużego wysiłku, aby pozbyć się tego typu problemów i nie męczyć się z zaparowanymi od środka szybami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News