Masz problem z zamarzającym płynem do spryskiwaczy? Nie panikuj! Zobacz co zrobić w takiej sytuacji

Masz problem z zamarzającym płynem do spryskiwaczy? Nie panikuj! Zobacz co zrobić w takiej sytuacji

płyn do spryskiwaczy

Podaj dalej

Zamarzający płyn do spryskiwaczy to problem, z którym zmaga się wielu kierowców podczas okresu jesienno-zimowego. Nic dziwnego, pierwsze przymrozki potrafią splatać nam figla i doprowadzić nas do kryzysowych sytuacji. Ważne jednak jest, aby wiedzieć jak w takich sytuacjach się zachować, aby nie narazić się na jeszcze większe problemy w przypadku niewłaściwej reakcji.

Zamarzł Ci płyn do spryskiwaczy? Zobacz co zrobić w takiej sytuacji, ale przede wszystkim nie panikuj!

zima samochód

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy uniemożliwia praktycznie przemycie szyby w trudnych warunkach atmosferycznych. Ponadto używanie niewłaściwego płynu może spowodować otrzymanie mandatu ze strony funkcjonariuszy policji. Jeśli policjanci podczas rutynowej kontroli zobaczą, że mamy wlany niewłaściwy płyn do spryskiwaczy, to możemy otrzymać mandat w wysokości nawet do 500 złotych. A tego raczej każdy z nas wolałby uniknąć.

Gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy najlepiej nie panikować. Jeśli nie jedziemy w jakąś bardzo daleką trasę, wystarczy, że trochę pojeździmy i płyn sam w czasie jazdy zamarznie. Aby jednak nie dopuszczać do tego typu sytuacji i problemów związanych z płynem do spryskiwaczy, sugerujemy monitorować prognozy pogody w okresie jesienno-zimowym. Gdy zobaczycie, że prognozy mówią o tym, że kończy się już okres jesienny, a zaczynają się mrozy, najlepiej zużyć w pełni letni płyn i wlać już zimowy.

Uważajcie na ten problem. Inaczej możecie narazić się nie tylko na mandat, ale także na kosztowne naprawy

Płyn do spryskiwaczy
Fot. pixabay.com

Pamiętajcie, by uważać na to co się dzieje w płynie do spryskiwaczy. Niewłaściwe korzystanie może doprowadzić do pęknięcia zbiornika lub nawet uszkodzenia pompki, a są to naprawy nietanie – bo ich koszt wynosi ponad 1000 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News