Masz powyżej 1,5 promila alkoholu? Jak wyjedziesz na drogę, to stracisz samochód!

Masz powyżej 1,5 promila alkoholu? Jak wyjedziesz na drogę, to stracisz samochód!

Hansome man holding beer bottle while driving a car

Podaj dalej

Polski rząd w ostatnim czasie zaczął sporą krucjatę przeciwko pijanym kierowcom. Nie dość, że kary, jeśli chodzi o mandaty maja zostać znacznie powiększone, to na dodatek resort wpadł również na kilka innych pomysłów. Niektóre z nich są skrajnie surowe. Zobaczcie, o co chodzi. Temat jest bardzo poważny. A kary wymyślone przez rząd wręcz drakońskie!

Jeździsz pod wpływem alkoholu? Stracisz samochód! Wystarczy, że będziesz miał powyżej 1,5 promila alkoholu we krwi

Według informacji przedstawionych we wtorek przez serwis RMF FM, w przypadku, gdy kierowca w wydychanym powietrzu podczas kontroli będzie miał 1,5 promila alkoholu z automatu ma stracić swj samochód. Tak samo ma się stać, kiedy spowoduje wypadek, będąc nietrzeźwym, a w jego organizmie zostanie wykryte ponad 0,5 promila alkoholu. Brzmi nieźle, co?

Marcin Warchoł w rozmowie z RMF FM podkreślił jednak, że kierowcy nie stracą swojego samochodu, jeśli będą w stanie przykładowo udowodnić, że ich stopień nietrzeźwości jest spowodowany zażywanymi przez nich lekami. Ciekawe jednak co w przypadku, kiedy auto będzie pożyczone np. od kolegi lub wzięte w leasing. Z pewnością pomysł ten jednak zostanie dokładnie „dopieszczony”.

Alkohol nie może być spożywany przez kierowców. Ale czy odbieranie samochodów jest w porządku?

A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że odbieranie samochodów pijanym kierowcom jest w porządku? Czy też czy waszym zdaniem jest to nieco przegięcie ze strony rządu? Dajcie znać w komentarzach, bo temat na pewno bardzo ciekawy i wydaje nam się, że ile ludzi, tyle opinii na ten temat możemy od was poznać.

źródło: RMF FM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News