Masz nadal naklejkę na szybie? Usuń ją czym prędzej - grozi Ci wysoki mandat!

Masz nadal naklejkę na szybie? Usuń ją czym prędzej - grozi Ci wysoki mandat!

naklejka_rej

Podaj dalej

Naklejki rejestracyjne to temat, który większości kierowców spędza sen z powiek. Jak na razie, mimo licznych projektów, w dalszym ciągu są one obowiązkowe. Jednak jeśli mamy na szybie naklejoną niewłaściwą naklejkę, to mogą nas czekać spore konsekwencje. Na co trzeba uważać?

Naklejka na szybie – może czekać Cię kara!

przednia szyba naklejka diesel

Naklejki z symbolem kraju są obowiązkowe. Musi być jednak spełniony warunek, że takowa naklejka nie jest na tablicy rejestracyjnej. Przepis ten dotyczy wszystkich pojazdów, które poruszają się po krajach innych, niż te, w których jest zarejestrowano.

Pojazd zarejestrowany w Polsce musi być oznaczony literami PL, a pojazd zarejestrowany za granicą, który uczestniczy w ruchu po naszym kraju powinien być oznaczony znakiem określającym kraj, w którym jest zarejestrowany. Zgodnie z tym przepisem zabronione jest umieszczanie na pojeździe znaku określającego inny kraj, niż ten, w którym pojazd jest zarejestrowany. Policja w każdej chwili w przypadku kontroli może kazać nam odkleić naklejkę i ukarać nas mandatem.

Uważaj, jeśli masz auto używane

Jeśli kupiliście auto używane warto zbadać ten temat. Nikt z nas nie chciałby przecież chyba zapłacić mandatu za własną niewiedzę!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News