Masz LPG? Nie wjedziesz do centrum miasta, rząd podjął decyzje!

Masz LPG? Nie wjedziesz do centrum miasta, rząd podjął decyzje!

Podaj dalej

W ustawie o elektromobilności LPG miało być traktowane jako czyste paliwo. Rząd zmienił jednak zdanie i samochody z LPG nie będą mogły wjeżdżać do centrów miast!

W czym im przeszkadza to LPG?

lpg gaz samochod

Pierwotnie auta zasilane autogazem miały mieć pozwolenie na wjazd do Stref Czystego Transportu. Zapis został jednak usunięty. Stanowczy sprzeciw w sprawie aut zasilanych autogazem wyraził Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Zdaniem PZPM większość samochodów w Polsce jeździ na dokładanej instalacji gazowej, zamiast na fabrycznej, przez co nieznany jest dokładny poziom emisji.

W wielu miejscach w naszym kraju zakaz wjazdu do centrum może okazać się bardzo problematyczny dla mieszkańców. Z większych miast jak na razie na takie rozwiązanie zgodził się jedynie Kraków, który zamierza walczyć ze smogiem. Po trzech miesiącach projekt jednak upadł, choć teraz znowu ma stać się obowiązkowy.

Rząd podjął stanowczą decyzję

lpg gaz tankowanie

Rząd chce wymusić wprowadzenie Stref Czystego Transportu we wszystkich miastach do 100 tysięcy mieszkańców. Projekt ten jest jednak bardzo kontrowersyjny. Po ostatniej decyzji rządu na drogach nie będziemy mogli zobaczyć zatem samochodów zasilanych LPG.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News