Mandat za przejazd na czerwonym świetle jest bardzo bolesny. Możesz zbankrutować!

Mandat za przejazd na czerwonym świetle jest bardzo bolesny. Możesz zbankrutować!

Sygnalizator- czerwone światło

Podaj dalej

Czerwone światło na sygnalizatorze to znak dla kierowców, aby zatrzymać swoje pojazdy. Niestety, niektórzy kierowcy mimo tego sygnału często decydują się na dalszą jazdę. Jest to bardzo niebezpieczne i prowadzi do sporych konsekwencji. Mandat za przejazd na czerwonym świetle potrafi być naprawdę bardzo bolesny. Jaką karę możemy dostać za takie zachowanie na drogach? Już tłumaczymy!

Przejazd na czerwonym świetle jest bardzo bolesny. Nasza kieszeń mocno go odczuje, jak nie będziemy przestrzegać przepisów

Policja aby wyeliminować tego rodzaju zachowania kierowców na drogach stara się cały czas szukać nowych metod. Mowa tutaj chociażby o dronach czy kamerach. A niestety problem jeśli chodzi o jazdę na czerwonym w naszym kraju jest bardzo duży. Przykładowo w Warszawie z powodu wjazdu przez kierowcę na czerwonym świetle na skrzyżowanie doszło do 5 procent wypadków. Dlatego też warto jednak stosować się do sygnalizatora, ponieważ po coś te zasady zostały jednak wprowadzone i trzeba je bezwzględnie respektować.

Jaka kara grozi nam za niestosowanie się do przepisów? Przede wszystkim funkcjonariusze mogą ukarać was mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych. Oprócz tego zostaniemy ukarani punktami karnymi w wysokości 6 oczek za niestosowanie się do przepisów. Piesi oraz rowerzyści, którzy nie będą stosowali się do sygnalizacji muszą liczyć się z mandatem w wysokości 100 złotych no i oczywiście z powodu ich statusu nie muszą się martwić otrzymaniem punktów karnych za swoje wykroczenia.

Widzisz czerwone światło? Bezwzględnie się zatrzymaj! Nie narażaj swojego i czyjegoś bezpieczeństwa na drodze!

Seicento

Jeśli z powodu przejścia lub przejechania przez czerwone światło doprowadzimy do wypadku drogowego, możemy zostać skazani nawet na karę więzienia. Warto dlatego też kilka razy zastanowić się przed tym, jak zdecydujecie się na złamanie przepisów. Bezpieczeństwo to podstawa i warto mieć w głowie jakie konsekwencje mogą nas spotkać w przypadku niestosowania się do nich. Mamy nadzieję, że większość z was o tym na co dzień pamięta. Bo chyba nie ma wśród nas recydywistów, którzy uwielbiają łamać przepisy? A jeśli są, to natychmiast przyznawać się, to zrobimy z wami porządek!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News