Koszt naprawy samochodu cały czas rośnie. Niedługo nie będzie nas stać na wizytę u mechanika

Koszt naprawy samochodu cały czas rośnie. Niedługo nie będzie nas stać na wizytę u mechanika

stacja paliw mechanik zarażenie choroba zakaźna koronawirus więzienie (2)

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy muszą zmagać się z ciągłymi podwyżkami. Mówimy tutaj bowiem nie tylko o rosnących cenach paliw, ale też o wysokich kosztach naprawy samochodu. Koszty eksploatacji samochodu są coraz wyższe, a na rynku często brakuje odpowiednich części do naprawy. Jak aktualnie wygląda temat cen napraw samochodu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Koszty naprawy samochodów wzrosły do góry. Kierowcy cały czas muszą się mierzyć z różnymi podwyżkami, a portfel z gumy nie jest

naprawa samochodu warsztat

Rynek samochodów używanych z powodu pandemii koronawirusa strasznie ucierpiał. Przez co koszty napraw, jak i części do poszczególnych pojazdów znacznie wzrosły. Mówi o tym m.in. przedstawiciel Yanosik Autoplac – Marcin Korzeniewski, cytowany przez serwis MotoFakty.

– Rynek samochodów używanych w trakcie pandemii COVID-19 niestety musiał się pogodzić ze zmniejszoną liczbą aut oraz brakiem możliwości ich sprowadzania z zagranicy. W tym czasie też niewiele osób myślało o tym, by zakupić nowy pojazd do swojego gospodarstwa domowego, gdyż na pierwszym planie była troska o bezpieczeństwo swoje i bliskich i przestrzeganie zasad lockdownu. Jednak już rok później sytuacja zmieniła się diametralnie. Coraz więcej osób poszukiwało dodatkowego samochodu lub myślało o jego wymianie. Posiadając już doświadczenia z 1 fali epidemii, ludzie chcieli zachować możliwość swobodnego podróżowania, bez narażania swojego bezpieczeństwa. A taką opcję stwarzało im właśnie posiadanie własnego auta – mówi ekspert.

Niektórzy mechanicy musieli zawiesić działalność. A ci co zostali na rynku, podnieśli ceny…

samochód używany

Ruch u mechanika po pandemii wzrósł, jednak niektórzy pracownicy zawiesili swoją działalność z powodu bezpieczeństwa. Mechanicy musieli zatem podwyższyć ceny, przez co koszty napraw są znacznie wyższe. Wielu kierowców zaczęło na to narzekać, a niektórzy mechanicy decydowali się nawet na wprowadzenie opłat covidowych w celu pokrycia kosztu zakupów środków do dezynfekcji. Taka procedura jest jednak nielegalna. Mimo tego ceny napraw, jak i paliwa nie mogą napawać polskich kierowców optymizmem. I pozostaje tylko pytanie, kiedy to wszystko wróci do normy…

źródło: MotoFakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News