Korzystasz często z Google Maps? Tych funkcji na pewno nie znałeś, a są niezwykle przydatne!

Korzystasz często z Google Maps? Tych funkcji na pewno nie znałeś, a są niezwykle przydatne!

Podaj dalej

Google Maps to aplikacja, po którą sięga większość kierowców. Nie wszyscy jednak znają jej wszystkie funkcje. Aplikacja oprócz umiejętnego poprowadzenia nas w trasie, ma też kilka innych, przydatnych funkcji.

Google Maps – czego nie wiedzieliście o tej aplikacji?

google

Jeśli korzystacie ze Spotify lub Apple Music, Google Maps umożliwi wam dostęp do kontrolek sterowania odtwarzaną muzyką. Wystarczy, że wejdziecie w Ustawienia i wybierzecie Nawigację, później klikacie Sterowanie odtwarzaniem muzyki i możecie się cieszyć prostym sterowaniem muzyki podczas jazdy.

Kolejną funkcją, często zapominaną przez kierowców jest trasa złożona z wielu punktów. Przy wprowadzeniu punktu początkowego i celu podróży wystarczy, że klikniecie trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu aplikacji i dodacie przystanek. Dzięki temu będziecie mieli ustawioną trasę nie tylko z punktu A do punktu Z, ale po drodze możecie zahaczyć również o kolejne miejsce.

Chcesz prywatności? Włącz tryb incognito

google maps telefon

Google Maps posiada również tryb, który umożliwia uniknięcie opłat drogowych. Wystarczy w sekcji Opcje trasy wybrać opcję Unikaj opłat, a dzięki temu możecie być pewni, że aplikacja poprowadzi was przez trasę nieuwzględniającą opłat np. za autostradę.

Co z prywatnością? Google również przygotowało się na taką opcję. Jeśli włączycie tryb incognito wyłączycie zbieranie informacji na waszym koncie. Wystarczy kliknąć w zdjęcie waszej profilówki i uruchomić potrzebny tryb. No i jak – przyznawać się, czego nowego się dowiedzieliście? Pamiętajcie, Google Maps jest na tyle funkcjonalną aplikacją, że nawet po kilku latach jej używania, możecie dowiedzieć się czegoś nowego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News