Kontrole na drogach w całym kraju. Akcja "Znicz" rusza na dobre

Kontrole na drogach w całym kraju. Akcja "Znicz" rusza na dobre

policyjna-akcja-znicz

Podaj dalej

Polscy kierowcy od tego weekendu muszą spodziewać się znacznie większej liczby kontroli drogowych ze strony policji. Akcja „Znicz” w roku bieżącym trwa od 29 października do 2 listopada. Policja zamierza przez ten czas skrupulatnie sprawdzać polskich kierowców, więc warto zachować należytą ostrożność.

Kontrole drogowe w całym kraju. Kierowcy muszą być czujni – akcja „Znicz” już ruszyła i potrwa do 2 listopada

Znicze na cmentarzu
fot. freepik.com

Od 29 października do 2 listopada na polskich drogach będzie znacznie więcej kontroli policyjnych niż dotychczas. Wszystko w celu zagwarantowania większego bezpieczeństwa na drogach. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości i psychofizyczny polskich kierowców. W okolicach cmentarzy zostanie także wprowadzona zmiana organizacji ruchu, na co także warto zwrócić uwagę.

W miejscach, gdzie będzie specjalna organizacja ruchu należy pamiętać, aby cały czas stosować się do poleceń policjantów, którzy będą kierowali ruchem. Warto w ten dzień zrezygnować z jazdy samochodem, a wybrać komunikację publiczną. Dojazd jak i parkowanie może być w tym dniu szczególnie utrudnione dla kierowców.

Rok temu statystyki nie wyglądały najgorzej. Trzeba jednak pamiętać, że akcja trwała krócej, a i cmentarze były zamknięte

Drogówka

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas corocznej akcji „Znicz” na terenie całego kraju doszło do 173 wypadków. 181 osób na wskutek tych zdarzeń zostało rannych, natomiast 23 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali także 674 kierowców będących pod wpływem alkoholu, a warto pamiętać, że rok temu cmentarze były zamknięte, a akcja trwała o 2 dni krócej niż zazwyczaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News