Kolejni członkowie mafii paliwowej zatrzymani! Postawiono im bardzo poważne zarzuty

Kolejni członkowie mafii paliwowej zatrzymani! Postawiono im bardzo poważne zarzuty

ceny paliwa w góre

Podaj dalej

W ostatnich dniach zostały zatrzymane kolejne osoby, które były powiązane z grupą oszustów paliwowych. Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Łodzi dokonali zatrzymania w poniedziałek rano. Osobom zamieszanym w wyżej wspomniany proceder został postawiony zarzut nieodprowadzenia podatku VAT w obrocie paliwami na kwotę minimum 109 milionów złotych. Sprawa wydaje się być zatem bardzo poważna.

Członkowie mafii paliwowej zostali zatrzymani. Mieli mieć realny udział we wszystkich oszustwach grupy

CBA zatrzymało dwie osoby – kobietę i mężczyznę na terenie województwa mazowieckiego i wielkopolskiego. Osoby zostały zatrzymane, ponieważ były związane z zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się oszukiwaniem skarbu państwa w związku z obrotem paliwami. Cała grupa miała działać na terenie naszego kraju od 2014 do 2016 roku i w tym czasie członkowie grupy dokonali kilku przestępstw.

Z informacji śledczych zatrzymana kobieta miała w całym procederze być księgową całego projektu. Miała prowadzić nieformalnie księgowość w łancuchu dostaw paliwa z zagranicy do Polski na polecenie członków całej grupy przestępczej. Ponadto księgowa podrabiała oraz wypełniania deklaracje podatkowe w imieniu słupów, którzy pełnili funkcje kierownicze w spółkach. Druga osoba zatrzymana miała ułatwić organizatorom znalezienie osoby, która formalnie występowała w całym procederze jako znikający podatnik.

Ilość osób, jaka brała udział w tym procederze jest ogromna. To świadczy o skali całego oszustwa

W całej sprawie zarzuty usłyszało już 190 osób, o czym poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA. To doskonale obrazuje, jaka była skala tego oszustwa. Dobrze jednak, że większość osób, która miała jakikolwiek udział w tej sprawie została już zatrzymana. Ilość zatrzymanych, jak i skala tego procederu była jednak na tyle duża, że na pewno w przyszłości jeszcze sporo usłyszymy o tej sprawie.

źródło: e-petrol.pl + CBA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News