Kobieta miała 1,8 promila i wiozła pięcioletnią córkę. Szczyt bezmyślności?

Kobieta miała 1,8 promila i wiozła pięcioletnią córkę. Szczyt bezmyślności?

alkomat samochód bokada zapłonu immobiliser alkoholowy (3)

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji zatrzymali w ostatnim czasie 45-letnią kobietę, która zdecydowała się na prowadzenie samochodu, będąc totalnie pijana. Kobieta miała w organizmie aż 1,8 promila alkoholu. A co ciekawe, w aucie znajdowała się też jej pięcioletnia córeczka….

W święta niektórzy kierowcy nie potrafili się do końca zachować. Teraz będą musieli ponieść wszelkie konsekwencje

Cała kontrola miała miejsce w Tarnowie, gdzie policjanci w ostatnim czasie przeprowadzili wiele kontroli, które miały na celu walkę z nietrzeźwymi kierowcami. To dało pożądany efekt, ponieważ podczas 320 kontroli tarnowscy funkcjonariusze policji byli w stanie zatrzymać aż trzech kierowców, którzy poruszali się po naszych drogach będąc pod wpływem alkoholu lub różnych środków odurzających.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że rekordzistką w okresie świątecznym, jeśli chodzi o jazdę po spożyciu alkoholu okazała się 45-letnia mieszkanka Tarnowa, która w momencie kontroli miała ponad 1,8 promila alkoholu. Kobieta na dodatek nie miała odpowiednich uprawnień do tego, aby wieźć do przedszkola swoją 5-letnią córkę. To jednak nie koniec zatrzymań.

Kierowca busa woził pasażerów będąc kompletnie pijanym. Trzeba naprawdę mieć tupet…

fot. pixabay

Ponadto pod wpływem alkoholu był 66-letni kierowca busa, który w stanie wskazującym przewoził pasażerów. Teraz mężczyźnie grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności, duża grzywna oraz możliwość utraty uprawnień, które umożliwiałyby mu prowadzenie jakichkolwiek pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News